FIS Sommer Ladies Tournee 2004

Skocz do: nawigacja, szukaj
FIS Sommer Ladies Tournee 2004
4. FIS Ladies Sommer Grand-Prix
2003 2005
Dyscyplina Skoki narciarskie
Organizator  Austria
 Niemcy
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody 8 sierpnia 2004
Bischofshofen
Zamknięcie (finał) 15 sierpnia 2004
Meinerzhagen
Liczba zawodników 58 z 11 krajów
I miejsce I miejsce Eva Ganster
 Austria
II miejsce II miejsce Lindsey Van
 Stany Zjednoczone
III miejsce III miejsce Daniela Iraschko
 Austria

FIS Sommer Ladies Tournee 2004 (niem. 4. FIS Ladies Sommer Grand-Prix) – czwarta edycja FIS Sommer Ladies Tournee, przeprowadzona w sezonie 2004/2005 na skoczniach w Austrii i Niemczech.

Turniej rozpoczął się 8 sierpnia 2004 zawodami na skoczni w Bischofshofen. Dwa dni później odbył się drugi konkurs na skoczni w Klingenthal, a 12 sierpnia rozegrano trzecie zmagania na skoczni w Pöhli. Wszystkie te zawody to zmagania indywidualne. 14 sierpnia odbył się konkurs drużynowy w Meinerzhagen, a dzień później turniej został zakończony konkursem indywidualnym.

Pierwszy konkurs wygrała Daniela Iraschko, a następny Lindsey Van. Trzecie zmagania wygrała Eva Ganster. Czwarty konkurs – drużynowy wygrała reprezentacja Austrii w składzie: Tanja Drage, Daniela Iraschko, Eva Ganster, Jacqueline Seifriedsberger. Ostatni konkurs wygrała Monika Pogladič. Zwyciężczynią czwartej edycji turnieju została po raz pierwszy Eva Ganster, która zdobyła najwięcej punktów w klasyfikacji łącznej FIS Sommer Ladies Tournee. Na drugim stopniu podium w generalnej klasyfikacji turnieju stanęła Lindsey Van, a na trzecim – Daniela Iraschko.

W cyklu wystartowało łącznie 58 zawodniczek z jedenastu narodowych reprezentacji.

Przed FIS Ladies Grand Prix

Organizacja

Za organizację pierwszego konkursu, który odbył się w Bischofshofen, odpowiedzialny był miejscowy klub SC Bischofshofen[1]. Kolejny konkurs, który przeprowadzono w Klingenthal, odbył się dzięki klubowi narciarskiemu VSC Klingenthal[2]. Organizatorem trzeciego z konkursów, który odbył się w Pöhli, był klub narciarski SV Fortuna Pöhla e.V[3]. Organizatorem przedostatniego i ostatniego z konkursów, które odbyły się w Meinerzhagen, był lokalny klub narciarski Ski-Klub Meinerzhagen 1911 e.V[4].

Tło

Do 1998 roku Międzynarodowa Federacja Narciarska nie organizowała żadnych konkursów kobiecych[5]. Zdarzało się jednak, że skoczkinie startowały w roli przedskoczków w zawodach mężczyzn lub występowały jako zawodniczki, ale nie były klasyfikowane[6][7]. W styczniu 1998 w Sankt Moritz odbyły się nieoficjalne mistrzostwa świata juniorek, które są uznawane za pierwsze międzynarodowe zawody kobiece[8]. W marcu tego samego roku odbyły się natomiast pierwsze seniorskie zawody kobiet pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej – dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego w Schönwaldzie[9][5]. W kolejnym sezonie po raz pierwszy zorganizowano FIS Ladies Grand Tournee, będący pierwszym międzynarodowym cyklem zawodów kobiet, rozgrywanym przez Międzynarodową Federację Narciarską[10].

Spośród zawodniczek startujących w FIS Sommer Ladies Tournee w 2004 roku, trzydzieści siedem brało udział w poprzedniej – trzeciej edycji turnieju. Wśród zawodniczek sklasyfikowanych w pierwszej dwudziestce poprzedniej edycji, na stracie zabrakło Japonek: trzeciej Ayumi Watase i czwartej Izumi Yamady, Austriaczek: piątej Magdaleny Kubli i piętnastej Kerstin Mörtl oraz szóstej Niemki Ulrike Gräßler i trzynastej Francuzki Amélie Andre. Zwyciężczynią FIS Sommer Ladies Tournee 2003 była Anette Sagen przed Henriette Smeby i Ayumi Watase[11].

Przed turniejem zostały rozegrane dwa pierwsze konkursy Pucharu Kontynentalnego w Park City, obydwa wygrała Daniela Iraschko, która była liderką klasyfikacji generalnej cyklu z przewagą 40 punktów nad Anette Sagen i 100 nad Line Jahr. W poprzednich edycjach turnieju dwukrotnie zwyciężała Daniela Iraschko (2001[12], 2002[13]), a raz wygrała Norweżka Anette Sagen (2003[11]). Dwukrotnie (2001[12] i 2002[13]) na drugim stopniu podium stawała Austriaczka Eva Ganster, i Ayumi Watase – trzecia w 2001[12] i 2003[11] roku.

W okresie zimowym organizowany był turniej FIS Ladies Grand Prix rozgrywany według tych samych zasad co FSLT. Trzykrotnie zwyciężała Daniela Iraschko (2000[14], 2001[15], 2002[16]), Eva Ganster czterokrotnie stawała na podium (2000[14], 2001[15], 2003[17], 2004[18]). Anette Sagen w 2002[16] roku była druga, a w przedostatniej[17] i ostatniej[18] edycji została sklasyfikowana na pierwszej pozycji. W ostatnich dwóch edycjach na podium stawała także Lindsey Van, trzecia w 2003[17] roku i druga w 2004[18].

Od sierpnia 2003 roku do lutego 2004 roku rozegrano także cykl zawodów Alpen Cup, podobnie jak w poprzednich edycjach (2001/2002[19], 2002/2003[20]) zwyciężyła Daniela Iraschko, przed Moniką Pogladič i trzecią Evą Ganster[21].

Klasyfikacja Pucharu Kontynentalnego przed rozpoczęciem turnieju

Poniżej znajduje się klasyfikacja Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich przed rozpoczęciem FIS Sommer Ladies Tournee 2004, czyli po przeprowadzeniu dwóch konkursów indywidualnych.

Zasady

Zasady obowiązujące w FIS Sommer Ladies Tournee są takie same, jak podczas zawodów Pucharu Świata czy Pucharu Kontynentalnego[23].

Do klasyfikacji generalnej FIS Sommer Ladies Tournee zaliczane były noty punktowe zdobyte przez zawodniczki podczas konkursów.

Skoki oceniane były w taki sam sposób, jak podczas zawodów Pucharu Świata czy Pucharu Kontynentalnego. Za osiągnięcie odległości równej punktowi konstrukcyjnemu zawodniczka otrzymywała 60 punktów. Za każdy dodatkowy metr uzyskiwała dodatkowo 2 punkty, analogicznie za każdy metr poniżej punktu K minus 2 punkty. Ponadto styl skoku i lądowania podlegał ocenie przez pięciu sędziów wybranych przez FIS, którzy mogli przyznać maksymalnie po 20 punktów. Dwie skrajne noty (najwyższa i najniższa) nie wliczane były do noty końcowej[24].

Skocznie

Konkursy FIS Sommer Ladies Tournee w 2004 roku przeprowadzone zostały na czterech skoczniach narciarskich – trzech średnich: Laideregg-Schanze w Bischofshofen, Pöhlbachschanze w Pöhli oraz Meinhardus-Schanze w Meinerzhagen oraz normalnej Vogtlandschanze w Klingenthal.

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K Punkt jury Rekord skoczni[a]
Schanzenanlage B'Hofen.JPG Laideregg-Schanze Austria Bischofshofen K-65 78,0 m 74,0 m[25][26] Norwegia Anette Sagen 13.08.2003
Vogtlandschanze Niemcy Klingenthal K-80 85,0 m 86,0 m[27] Niemcy Marcus Schneider
Francja Maxime Laheurte
Słowenia Dejan Plevnik
Niemcy Eric Frenzel
23.01.1998
18.01.2004
18.01.2004
18.01.2004
Pöhlbachschanze Niemcy Pöhla K-60 65,0 m 68,5 m[28] Niemcy Dirk Else 2001
Meinerzhagen - Meinhardus-Schanze 01 ies.jpg Meinhardus-Schanze Niemcy Meinerzhagen K-62 68,0 m 68,0 m[29][30] Austria Sandra Kaiser
Austria Stefan Pieper
Norwegia Anette Sagen
b.d.

Jury

Głównymi dyrektorami konkursów w ramach FIS Sommer Ladies Tournee byli kolejno: w pierwszym Gerhard Krab, w drugim Jürgen Thomas, w trzecim konkursie – Günter Beck, a w czwartym i piątym – Manfred Bachmann.

Sędzią technicznym podczas pierwszego konkursu w Bischofshofen był Austriak Johann Pichler, a jego asystentem – Gerhard Wenninger[31]. Podczas drugiego i trzeciego konkursu w Klingenthal i Pöhli sędzią technicznym był Günther Riedel, a jego asystentem – Reinhard Distelmeier[32][33]. W zawodach na skoczni Meinhardus-Schanzen sędzią technicznym był Heinz Kiehl, a asystował mu Manfred Rink[34][35].

W poniższej tabeli znajduje się zestawienie wszystkich sędziów, którzy oceniali styl skoków podczas konkursów FIS Sommer Ladies Tournee 2004 wraz z zajmowanymi przez nich miejscami na wieży sędziowskiej.

Sędzia Kraj Stanowisko na wieży sędziowskiej
Bischofshofen[31] Klingenthal[32] Pöhla[33] Meinerzhagen[34] Meinerzhagen[35]
Johann Bachmayer Austria A b.d.
Klaus Cramer Niemcy b.d. D
Daniela Fischer Niemcy b.d. A
Angelika Göbel Niemcy b.d. B
Rüdiger Groll Niemcy b.d. C
Albrecht Höber Niemcy D b.d.
Mirko Hünefeld Niemcy C A b.d.
Reinhold Kramer Austria B b.d.
Guntram Krauß Niemcy B b.d.
Robert Krautgartner Austria E b.d.
Günter Kühnel Niemcy A D b.d.
Ortwin Lauber Niemcy b.d. E
Michael Lorenz Niemcy B E b.d.
Wilhelm Putz Austria C b.d.
Wolfgang Schedewey Niemcy E C b.d.
Franz Wiegele Austria D b.d.

Podia

Podium klasyfikacji łącznej

Zawodniczka Austria Bischofshofen[31] Niemcy Klingenthal[32] Niemcy Pöhla[33] Niemcy Meinerzhagen[35] Nota łączna Strata
Skok 1 Skok 2 Nota Skok 1 Skok 2 Nota Skok 1 Skok 2 Nota Skok 1 Skok 2 Nota
Austria Eva Ganster 72,5 m 67,5 m 252,5 81,5 m 78,5 m 229,5 61,0 m 62,0 m 238,2 65,5 m 65,0 m 247,6 967,8
Stany Zjednoczone Lindsey Van 69,0 m 69,0 m 252,7 82,0 m 80,0 m 231,5 58,0 m 59,5 m 223,5 66,0 m 66,5 m 249,9 957,6 10,2
Austria Daniela Iraschko 71,0 m 69,0 m 258,0 81,5 m 79,0 m 207,0 60,0 m 60,5 m 227,7 64,5 m 68,5 m 248,1 940,8 27,0

Podia konkursów indywidualnych

Bischofshofen (08.08.2004)

Miejsce Imię i nazwisko Skok 1 Skok 2 Noty za styl Nota łączna Strata
1. Austria Daniela Iraschko 71,0 m
131,4 pkt
69,0 m
126,6 pkt
19,0 • 19,0 • 19,0 • 19,0 • 19,0
19,0 • 19,0 • 19,0 • 19,0 • 19,5
258,0 pkt
2. Norwegia Anette Sagen 72,0 m
130,8 pkt
69,0 m
125,1 pkt
18,0 • 18,0 • 18,5 • 18,0 • 18,0
18,5 • 18,5 • 18,5 • 18,5 • 18,5
255,9 pkt 2,1 pkt
3. Słowenia Monika Pogladič 72,5 m
130,5 pkt
68,0 m
124,2 pkt
17,5 • 17,5 • 17,0 • 17,5 • 17,5
19,0 • 19,0 • 19,019,0 • 19,0
254,7 pkt 3,3 pkt

Klingenthal (10.08.2004)

Miejsce Imię i nazwisko Skok 1 Skok 2 Noty za styl Nota łączna Strata
1. Stany Zjednoczone Lindsey Van 82,0 m
115,5 pkt
80,0 m
116,0 pkt
17,5 • 17,0 • 17,0 • 17,5 • 17,0
19,0 • 18,5 • 18,5 • 18,5 • 19,0
231,5 pkt
2. Austria Eva Ganster 81,5 m
117,5 pkt
78,5 m
112,0 pkt
19,0 • 18,5 • 18,0 • 18,0 • 18,0
19,5 • 18,5 • 18,0 • 18,0 • 18,5
229,5 pkt 2,0 pkt
3. Norwegia Anette Sagen 78,5 m
107,5 pkt
78,5 m
108,5 pkt
17,5 • 16,5 • 17,0 • 17,0 • 16,0
17,5 • 17,0 • 17,017,5 • 17,0
216,0 pkt 15,5 pkt

Pöhla (12.08.2004)

Miejsce Imię i nazwisko Skok 1 Skok 2 Noty za styl Nota łączna Strata
1. Austria Eva Ganster 61,0 m
117,9 pkt
62,0 m
120,3 pkt
18,5 • 18,5 • 18,5 • 18,5 • 19,0
18,5 • 18,5 • 18,5 • 18,5 • 18,5
238,2 pkt
2. Austria Daniela Iraschko 60,0 m
114,0 pkt
60,5 m
113,7 pkt
18,0 • 18,0 • 18,0 • 17,518,5
17,5 • 17,5 • 17,5 • 17,0 • 17,5
227,7 pkt 10,5 pkt
3. Stany Zjednoczone Lindsey Van 58,0 m
109,2 pkt
59,5 m
114,3 pkt
18,0 • 18,0 • 18,5 • 18,0 • 18,0
18,5 • 18,5 • 18,518,5 • 18,5
223,5 pkt 14,7 pkt

Meinerzhagen (15.08.2004)

Miejsce Imię i nazwisko Skok 1 Skok 2 Noty za styl Nota łączna Strata
1. Słowenia Monika Pogladič 66,5 m
126,8 pkt
67,0 m
129,0 pkt
18,5 • 18,5 • 18,5 • 19,0 • 19,0
19,0 • 19,0 • 18,5 • 19,0 • 19,0
255,8 pkt
2. Stany Zjednoczone Lindsey Van 66,0 m
123,6 pkt
66,5 m
126,3 pkt
17,5 • 17,5 • 18,0 • 18,5 • 18,5
18,0 • 18,5 • 18,5 • 18,5 • 18,5
249,9 pkt 5,9 pkt
3. Austria Daniela Iraschko 64,5 m
120,0 pkt
68,5 m
128,1 pkt
18,0 • 18,0 • 18,5 • 18,0 • 18,0
17,5 • 17,5 • 17,517,5 • 17,5
248,1 pkt 7,7 pkt

Podia konkursów drużynowych

Meinerzhagen (14.08.2004)

Miejsce Reprezentacja Imię i nazwisko Skok 1 Skok 2 Noty za styl Nota zawodnika Nota drużyny Strata
1.  Austria Tanja Drage b.d. b.d. b.d. 239,5 pkt 938,1 pkt
Daniela Iraschko b.d. b.d. b.d. 238,9 pkt
Eva Ganster b.d. b.d. b.d. 231,6 pkt
Jacqueline Seifriedsberger b.d. b.d. b.d. 228,1 pkt
2.  Norwegia Anette Sagen b.d. b.d. b.d. 236,4 pkt 866,8 pkt 71,3 pkt
Henriette Smeby b.d. b.d. b.d. 233,7 pkt
Line Jahr b.d. b.d. b.d. 228,2 pkt
Mari Backe b.d. b.d. b.d. 168,5 pkt
3.  Stany Zjednoczone Lindsey Van b.d. b.d. b.d. 232,9 pkt 864,9 pkt 73,2 pkt
Alissa Johnson b.d. b.d. b.d. 215,7 pkt
Abby Hughes b.d. b.d. b.d. 212,3 pkt
Brenna Ellis b.d. b.d. b.d. 204,0 pkt

Przebieg zawodów

Bischofshofen

Daniela Iraschko – zwyciężczyni pierwszych zawodów indywidualnych w Bischofshofen oraz konkursu drużynowego, druga zawodniczka trzecich zawodów indywidualnych w Pöhli i trzecia kończących w Meinerzhagen, trzecia zawodniczka klasyfikacji generalnej czwartej edycji FIS Sommer Ladies Tournee

Pierwszy z konkursów przeprowadzony w ramach FIS Sommer Ladies Tournee 2004 odbył się na obiekcie średnim w Bischofshofen. Wystartowały w nim czterdzieści cztery zawodniczki. W pierwszej serii dwudziestu zawodniczkom udało się uzyskać odległość równą co najmniej punktowi konstrukcyjnemu, umieszczonemu na 65. metrze. Najdalej skoczyły Monika Pogladič i Eva Ganster (72,5 m), jednocześnie oba te skoki okazały się najdłuższymi w całym konkursie. Drugą odległość serii uzyskała Anette Sagen (72,0 m). Metr gorszy rezultat uzyskała Austriaczka Daniela Iraschko, ale dzięki najlepszym notom za styl została liderką po pierwszej serii. Powyżej 70. metra skoczyła również Tanja Drage.

W serii finałowej dziesięć skoczkiń osiągnęło odległość powyżej punktu konstrukcyjnego. Najdalej w drugiej serii lądowały Anette Sagen, Daniela Iraschko i Lindsey Van, które uzyskały 69 metrów. Podobnie jak w pierwszej serii również Monika Pogladič (68,0 m), Line Jahr (68,0 m), Eva Ganster (67,5 m), Tanja Drage (67,0 m), Abby Hughes (66,5 m), Alissa Johnson (66,5 m), Katie Willis (66,5 m) uzyskały odległości powyżej 65 m. Zwyciężczynią konkursu została Iraschko, z przewagą 2,1 punktu nad Sagen i 3,3 nad Pogladič[31].

Wyniki zawodów (08.08.2004)

Miejsce Zawodniczka Państwo
Seria 1 Seria 2 Nota łączna[31]
Skok Nota Skok Nota
1. Iraschko, DanielaDaniela Iraschko Austria 71,0 131,4 69,0 126,6 258,0
2. Sagen, AnetteAnette Sagen Norwegia 72,0 130,8 69,0 125,1 255,9
3. Pogladič, MonikaMonika Pogladič Słowenia 72,5 130,5 68,0 124.2 254,7
4. Van, LindseyLindsey Van Stany Zjednoczone 69,0 126,1 69,0 126,6 252,7
5. Ganster, EvaEva Ganster Austria 72,5 130,0 67,5 122,5 252,5
6. Jahr, LineLine Jahr Norwegia 69,0 126,1 68,0 122,7 248,8
7. Drage, TanjaTanja Drage Austria 70,0 127,5 67,0 120,3 247,8
8. Hughes, AbbyAbby Hughes Stany Zjednoczone 66,5 117,6 66,5 117,1 234,7
9. Seifriedsberger, JacquelineJacqueline Seifriedsberger Austria 67,0 121,8 62,5 109,5 231,3
10. Smeby, HenrietteHenriette Smeby Norwegia 69,5 121,8 63,0 109,2 231,0
Johnson, AlissaAlissa Johnson Stany Zjednoczone 66,0 113,9 66,5 117,1 231,0
12. Willis, KatieKatie Willis Kanada 65,0 112,0 66,5 118,6 230,6
13. Demetz, LisaLisa Demetz Włochy 68,5 121,9 62,5 108,0 229,9
14. Kancilja, TamaraTamara Kancilja Słowenia 68,0 118,7 63,5 109,9 228,6
15. Mohr, JennaJenna Mohr Niemcy 66,5 119,1 61,0 104,9 224,0
16. Hils, CarinaCarina Hils Niemcy 65,0 115,5 62,5 107,5 223,0
17. Stefaner, KatrinKatrin Stefaner Austria 66,0 114,9 62,5 107,5 222,4
18. Schmidt, KristinKristin Schmidt Niemcy 66,5 114,1 61,5 104,1 218,2
19. Seyfarth, JulianeJuliane Seyfarth Niemcy 66,5 115,6 60,5 102,2 217,8
20. Vtič, MajaMaja Vtič Słowenia 62,5 106,5 62,5 107,5 214,0
21. Logar, EvaEva Logar Słowenia 60,5 100,2 64,0 111,6 211,8
22. Ellis, BrennaBrenna Ellis Stany Zjednoczone 63,5 109,4 61,0 99,9 209,3
23. Faißt, MelanieMelanie Faißt Niemcy 63,5 108,9 60,5 100,2 209,1
24. Stuffer, BarbaraBarbara Stuffer Włochy 66,5 111,6 60,0 97,0 208,6
Pustková, VladěnaVladěna Pustková Czechy 61,0 99,0 63,0 108,7 208,6
26. Benedik, PetraPetra Benedik Słowenia 63,0 109,2 59,0 97,1 206,3
27. Hermann, CarmenCarmen Hermann Niemcy 62,5 100,0 63,0 104,2 204,2
28. Runggaldier, ElenaElena Runggaldier Włochy 60,0 99,0 60,5 101,2 200,2
29. Hauer, NicoleNicole Hauer Niemcy 59,5 98,8 60,5 101,2 200,0
30. Temme, AndreaAndrea Temme Niemcy 61,0 100,4 60,0 99,0 199,4
31. D’Agostina, RobertaRoberta D’Agostina Włochy 63,0 103,2 60,0 96,0 199,2
32. Supper, ChristinaChristina Supper Niemcy 61,5 97,1 62,0 100,8 197,9
33. Prucker, ValentineValentine Prucker Włochy 62,5 105,5 58,5 92,4 197,9
34. Tepeš, AnjaAnja Tepeš Słowenia 60,0 96,0 61,5 100,6 196,6
35. Tuss, BrigitBrigit Tuss Niemcy 59,0 96,1 59,5 96,8 192,9
Požun, KatjaKatja Požun Słowenia 58,5 94,4 60,0 98,5 192,9
37. Häfele, AnnaAnna Häfele Niemcy 58,5 91,4 60,5 99,7 191,1
38. Backe, MariMari Backe Norwegia 56,5 90.6 58,5 94,9 185,5
39. Kepič, NikaNika Kepič Słowenia 55,0 84,0 55,0 84,5 168,5
40. Pock, VerenaVerena Pock Austria 58,0 91,7 51,5 71,6 163,3
41. Perathoner, JennyJenny Perathoner Włochy 55,0 78,0 54,0 78,6 156,6
42. Pograjc, ManjaManja Pograjc Słowenia 53,0 76,7 48,0 63,2 139,9
43. Reischl, SteffiSteffi Reischl Niemcy 51,0 68,9 45,5 55,2 124,1
44. Markovics, BorbálaBorbála Markovics Węgry 34,0 24,6 31,0 17,9 42,5

Klingenthal

Lindsey Van – zwyciężczyni zawodów w Klingenthal, druga zawodniczka ostatniego konkursu indywidualnego, trzecia zawodniczka zmagań drużynowych i zawodów w Pöhli oraz druga zawodniczka klasyfikacji generalnej

Dwa dni po rozpoczynającym FIS Sommer Ladies Tournee 2004 konkursie w Bischofshofen przeprowadzone zostały drugie indywidualne zawody, tym razem na Vogtlandschanze (K-80). W pierwszej serii cztery zawodniczki uzyskały odległość równą lub powyżej punktu konstrukcyjnego. Najdalej skoczyła Amerykanka Lindsey Van, która uzyskała 82 metry, co było wynikiem o cztery metry krótszym niż rekord skoczni. Daniela Iraschko i Eva Ganster uzyskały drugą odległość pierwszej serii (81,5 m), jednak pierwsza z Austriaczek zaliczyła upadek, przez co otrzymała słabsze noty za styl. Po pierwszej serii Ganster dzięki lepszym notom za styl klasyfikowała się na pierwszym miejscu z przewagą 2 punktów nad Van. Trzecia po skoku na odległość 80 metrów, z 6,5 punktową stratą do Austriaczki, była Line Jahr.

W serii finałowej tylko Lindsey Van (80,0 m) udało się uzyskać odległość równą punktowi konstrukcyjnemu. Daniela Iraschko uzyskała drugą odległość drugiej serii, dzięki czemu ósma po pierwszej serii Austriaczka awansowała na piąte miejsce w klasyfikacji łącznej konkursu. Prowadząca po pierwszej serii Eva Ganster, wobec słabszego skoku od Amerykanki (78,5 m), spadła na drugie miejsce w klasyfikacji łącznej konkursu. Piąta po pierwszej serii Anette Sagen uzyskała czwartą notę drugiej serii po skoku o podobnej długości co Ganster, co pozwoliło jej na awans na najniższy stopień podium drugiego konkursu FSLT. Wygrała Van z przewagą 2 punktów nad Ganster i 15,5 nad Sagen.

Podczas pierwszej serii trzy zawodniczki nie ustały swoich skoków, a były to: Austriaczka Daniela Iraschko, Kanadyjka Katie Willis i Norweżka Henriette Smeby.

Ze startu zrezygnowały: Węgierka Borbála Markovics, Austriaczka Verena Pock oraz Słowenki Manja Pograjc i Katja Požun[36].

Zawodniczki w pierwszej i drugiej serii skakały z szesnastej belki startowej. Podczas zawodów było bezchmurnie, temperatura powietrza w czasie pierwszej kolejki skoków wynosiła 27,0 °C, a w czasie drugiej 24,0 °C[32].

Wyniki zawodów (10.08.2004)

Miejsce Zawodniczka Państwo
Seria 1 Seria 2 Nota łączna[32]
Skok Nota Skok Nota
1. Van, LindseyLindsey Van Stany Zjednoczone 82,0 115,5 80,0 116,0 231,5
2. Ganster, EvaEva Ganster Austria 81,5 117,5 78,5 112,0 229,5
3. Sagen, AnetteAnette Sagen Norwegia 78,5 107,5 78,5 108,5 216,0
4. Jahr, LineLine Jahr Norwegia 80,0 111,0 75,5 101,0 212,0
5. Iraschko, DanielaDaniela Iraschko Austria 81,5 96,0 79,0 111,0 207,0
6. Drage, TanjaTanja Drage Austria 73,0 99,0 74,0 101,0 200,0
7. Pogladič, MonikaMonika Pogladič Słowenia 79,0 108,0 69,5 89,5 197,5
8. Mohr, JennaJenna Mohr Niemcy 71,0 93,5 72,0 96,5 190,0
9. Faißt, MelanieMelanie Faißt Niemcy 75,0 100,5 68,0 86,0 186,5
10. Schmidt, KristinKristin Schmidt Niemcy 67,5 85,5 73,0 98,5 184,0
11. Hughes, AbbyAbby Hughes Stany Zjednoczone 70,5 90,0 69,5 90,0 180,0
12. Runggaldier, ElenaElena Runggaldier Włochy 73,0 94,0 69,0 84,5 178,5
13. Häfele, AnnaAnna Häfele Niemcy 69,0 87,5 68,0 87,0 174,5
14. Demetz, LisaLisa Demetz Włochy 70,0 91,0 73,0 82,0 173,0
15. Prucker, ValentineValentine Prucker Włochy 66,5 80,0 72,0 92,0 172,0
Stuffer, BarbaraBarbara Stuffer Włochy 69,5 84,5 72,0 87,5 172,0
17. Hils, CarinaCarina Hils Niemcy 69,0 88,5 66,5 82,0 170,5
18. Johnson, AlissaAlissa Johnson Stany Zjednoczone 70,0 88,0 66,0 80,5 168,5
19. Seyfarth, JulianeJuliane Seyfarth Niemcy 67,0 84,5 68,0 83,0 167,5
20. Reynaud, VirginieVirginie Reynaud Francja 68,0 85,5 66,0 81,5 167,0
21. Pustková, VladěnaVladěna Pustková Czechy 69,0 85,5 67,0 81,0 166,5
Willis, KatieKatie Willis Kanada 71,0 72,0 73,5 94,5 166,5
Smeby, HenrietteHenriette Smeby Norwegia 74,0 78,5 70,0 88,0 166,5
24. Lizon Au Crie, CamilleCamille Lizon Au Crie Francja 67,0 78,0 68,5 84,5 162,5
25. Vtič, MajaMaja Vtič Słowenia 67,0 84,5 64,5 77,0 161,5
26. Kancilja, TamaraTamara Kancilja Słowenia 66,5 82,0 64,0 76,5 158,5
27. Ellis, BrennaBrenna Ellis Stany Zjednoczone 67,0 82,5 62,0 71,0 153,5
28. D’Agostina, RobertaRoberta D’Agostina Włochy 66,0 78,5 61,0 67,5 146,0
29. Seifriedsberger, JacquelineJacqueline Seifriedsberger Austria 64,0 78,5 60,5 66,5 145,0
30. Logar, EvaEva Logar Słowenia 64,0 73,0 62,0 68,5 141,5
31. Supper, ChristinaChristina Supper Niemcy 61,5 67,5 64,0 73,0 140,5
32. Temme, AndreaAndrea Temme Niemcy 67,0 79,5 57,0 59,5 139,0
33. Hauer, NicoleNicole Hauer Niemcy 62,0 72,0 59,0 62,5 134,5
34. Kühorn, AngelikaAngelika Kühorn Niemcy 60,5 62,5 61,5 70,0 132,5
35. Tuss, BrigitBrigit Tuss Niemcy 56,5 58,5 61,5 68,0 126,5
36. Tepeš, AnjaAnja Tepeš Słowenia 57,0 60,5 59,0 62,0 122,5
37. Hermann, CarmenCarmen Hermann Niemcy 55,5 53,0 61,0 66,0 119,0
38. Benedik, PetraPetra Benedik Słowenia 55,5 55,0 58,5 63,5 118,5
39. Backe, MariMari Backe Norwegia 58,5 64,0 54,0 54,0 118,0
40. Perathoner, JennyJenny Perathoner Włochy 55,5 53,0 55,0 52,0 105,0
41. Kepič, NikaNika Kepič Słowenia 52,5 51,5 49,0 40,5 92,0
42. Reischl, SteffiSteffi Reischl Niemcy 48,0 35,5 47,0 33,5 69,0

Pöhla

Line Jahr – druga zawodniczka konkursu drużynowego w Meinerzhagen oraz piąta zawodniczka klasyfikacji generalnej turnieju

Dwa dni po konkursie w Klingenthal przeprowadzony został trzeci indywidualny konkurs FSLT, na Pöhlbachschanze (K-60) w Pöhli. Wystartowały w nim czterdzieści cztery zawodniczki. W pierwszej serii dwóm skoczkiniom udało się uzyskać odległość równą lub powyżej punktu konstrukcyjnego. Były to Austriaczki Eva Ganster (61,0 m) i Daniela Iraschko (60,0 m). Lepsze noty za styl uzyskała Ganster, dzięki czemu uplasowała się na pierwszym miejscu po pierwszej serii, tuż za nią była jej rodaczka. Trzecią odległość serii uzyskała Line Jahr (59,0 m). Po pierwszej serii, plasująca się na trzecim miejscu Norweżka, miała 1,6 punktu straty do Iraschko i 5,3 punktu do Ganster.

W drugiej serii dziewiętnaście skoczkiń osiągnęło odległość co najmniej 55-metrową, natomiast trzy oddały skok co najmniej 60-metrowy. Pierwszą, która tego dokonała, była szósta po pierwszej turze skoków Tanja Drage, która wylądowała dokładnie na punkcie konstrukcyjnym, a pół metra dalej skoczyła jej rodaczka Iraschko. Rezultat ten został poprawiony przez Evę Ganster, która poprawiła jeszcze uzyskaną w pierwszej serii najdłuższą odległość, lądując na 62. metrze, dzięki czemu wygrała konkurs z przewagą 10,5 punktu nad Iraschko oraz wyprzedziła w klasyfikacji generalnej turnieju Amerykankę Van, która w Pöhli była trzecia.

W drugiej serii została zdyskwalifikowana Francuzka Virginie Reynaud[33].

Wyniki zawodów (12.08.2004)

Miejsce Zawodniczka Państwo
Seria 1 Seria 2 Nota łączna[33]
Skok Nota Skok Nota
1. Ganster, EvaEva Ganster Austria 61,0 117,9 62,0 120,3 238,2
2. Iraschko, DanielaDaniela Iraschko Austria 60,0 114,0 60,5 113,7 227,7
3. Van, LindseyLindsey Van Stany Zjednoczone 58,0 109,2 59,5 114,3 223,5
4. Jahr, LineLine Jahr Norwegia 59,0 112,6 59,0 109,6 222,2
5. Drage, TanjaTanja Drage Austria 56,5 105,6 60,0 114,0 219,6
6. Pogladič, MonikaMonika Pogladič Słowenia 58,5 110,4 57,5 108,0 218,4
7. Hughes, AbbyAbby Hughes Stany Zjednoczone 57,0 105,3 58,5 109,4 214,7
8. Johnson, AlissaAlissa Johnson Stany Zjednoczone 55,0 97,5 59,5 112,3 209,8
9. Willis, KatieKatie Willis Kanada 54,5 98,3 58,5 108,9 207,2
10. Seyfarth, JulianeJuliane Seyfarth Niemcy 54,0 94,6 58,5 111,4 206,0
11. Demetz, LisaLisa Demetz Włochy 55,0 95,5 58,0 108,7 204,2
12. Seifriedsberger, JacquelineJacqueline Seifriedsberger Austria 54,5 99,8 56,0 103,9 203,7
13. Mohr, JennaJenna Mohr Niemcy 55,0 99,0 56,5 102,6 201,6
14. Smeby, HenrietteHenriette Smeby Norwegia 53,0 92,7 58,0 107,7 200,4
15. Sagen, AnetteAnette Sagen Norwegia 55,0 97,5 57,0 101,8 199,3
Schmidt, KristinKristin Schmidt Niemcy 53,5 96,4 56,0 102,9 199,3
17. Benedik, PetraPetra Benedik Słowenia 54,0 96,1 55,0 98,5 194,6
18. Ellis, BrennaBrenna Ellis Stany Zjednoczone 54,0 96,6 54,5 97,3 193,9
19. Hils, CarinaCarina Hils Niemcy 53,0 93,2 55,0 100,0 193,2
20. Tuss, BrigitBrigit Tuss Niemcy 54,0 95,1 54,5 97,3 192,4
21. Vtič, MajaMaja Vtič Słowenia 53,0 93,7 53,0 94,2 187,9
22. Runggaldier, ElenaElena Runggaldier Włochy 55,0 95,5 52,5 92,0 187,5
23. Tepeš, AnjaAnja Tepeš Słowenia 52,0 89,3 55,5 97,2 186,5
24. Rexhäuser, LisaLisa Rexhäuser Niemcy 54,0 92,1 53,0 90,7 182,8
25. Faißt, MelanieMelanie Faißt Niemcy 52,5 90,0 54,0 91,6 181,6
26. Pustková, VladěnaVladěna Pustková Czechy 53,0 93,2 52,0 87,3 180,5
27. Logar, EvaEva Logar Słowenia 51,5 85,6 54,5 92,8 178,4
28. Lizon Au Crie, CamilleCamille Lizon Au Crie Francja 53,0 90,2 52,5 88,0 178,2
29. Supper, ChristinaChristina Supper Niemcy 53,0 88,7 53,0 89,3 177,9
30. Hauer, NicoleNicole Hauer Niemcy 51,0 86,9 52,0 90,8 177,7
31. Hermann, CarmenCarmen Hermann Niemcy 50,5 85,7 52,0 87,3 173,0
32. Kancilja, TamaraTamara Kancilja Słowenia 50,0 85,0 50,5 87,2 172,2
33. Požun, KatjaKatja Požun Słowenia 51,0 86,4 49,5 82,8 169,2
34. Stuffer, BarbaraBarbara Stuffer Włochy 51,5 86,1 50,5 82,7 168,8
35. Häfele, AnnaAnna Häfele Niemcy 48,5 80,4 51,0 87,4 167,8
36. Temme, AndreaAndrea Temme Niemcy 48,5 80,4 49,0 81,6 162,0
37. Backe, MariMari Backe Norwegia 48,0 79,2 48,5 80,9 160,1
38. Perathoner, JennyJenny Perathoner Włochy 49,5 78,3 49,5 78,3 156,6
39. D’Agostina, RobertaRoberta D’Agostina Włochy 49,0 81,1 48,0 75,2 156,3
40. Kepič, NikaNika Kepič Słowenia 48,0 77,7 48,0 78,2 155,9
41. Prucker, ValentineValentine Prucker Włochy 48,0 54,7 49,0 78,6 133,3
42. Reischl, SteffiSteffi Reischl Niemcy 43,5 64,5 46,0 68,4 132,8
43. Pograjc, ManjaManja Pograjc Słowenia 43,0 61,2 45,0 68,0 129,2
44. Reynaud, VirginieVirginie Reynaud Francja 54,5 96,8 DSQ DSQ

Meinerzhagen

Pierwszy konkurs (drużynowy)

Anette Sagen – druga zawodniczka konkursu indywidualnego w Bischofshofen i drużynowego w Meinerzhagen, trzecia w konkursie indywidualnym w Klingenthal oraz szósta zawodniczka klasyfikacji generalnej turnieju

Czwartą konkurencją czwartej edycji FIS Sommer Ladies Tournee były zawody drużynowe na skoczni średniej w Meinerzhagen, które odbyły się 14 sierpnia. W konkursie wystartowało czternaście drużyn – dwanaście reprezentacji narodowych i dwie drużyny mieszane. Indywidualnie najlepszy wynik zanotowała reprezentantka Słowenii – Monika Pogladič (241,6 pkt), która uzyskała o 2,1 punktu wyższą notę od Austriaczki Tanji Drage. Trzecią notę uzyskała Daniela Iraschko (238,9 pkt), która wyprzedziła dwie Norweżki Anette Sagen (236,4) i Henriette Smeby (233,7). Siódmą i dziewiątą notę uzyskały pozostałe reprezentantki Austrii Ganster i Seifriedsberger, co pozwoliło na pewną wygraną, z ponad 70-punkową przewagą nad Norweżkami. Trzecią lokatę zajęła reprezentacja Stanów Zjednoczonych w składzie: Van, Jahnson, Hughes, Ellis.

W drugiej drużynie słoweńskiej, mieszanym zespole Czech, Kanady i Holandii oraz szóstej drużynie niemieckiej, do konkursu zgłoszone zostały po 3 zawodniczki.

Reprezentacja Niemiec wystawiła do startu sześć, a Słowenia dwa zespoły[34].

Z konkursu została zdyskwalifikowana Niemka Juliane Seyfarth za nieprzepisową długość nart[37].

Wyniki zawodów (14.08.2004)
Miejsce Reprezentacja Zawodniczka Nota zawodniczki Nota zespołu[34]
1.  Austria Tanja Drage 239,5 938,1
Daniela Iraschko 238,9
Eva Ganster 231,6
Jacqueline Seifriedsberger 228,1
2.  Norwegia Anette Sagen 236,4 866,8
Henriette Smeby 233,7
Line Jahr 228,2
Mari Backe 168,5
3.  Stany Zjednoczone Lindsey Van 232,9 864,9
Alissa Johnson 215,7
Abby Hughes 212,3
Brenna Ellis 204,0
4.  Słowenia I Monika Pogladič 241,6 829,9
Petra Benedik 200,6
Tamara Kancilja 199,9
Maja Vtič 187,8
5.  Niemcy II Melanie Faißt 206,5 795,8
Anna Häfele 202,7
Angelika Kühorn 196,5
Lisa Rexhäuser 190,1
6.  Włochy Lisa Demetz 213,6 765,5
Elena Runggaldier 204,2
Barbara Stuffer 175,6
Valentine Prucker 172,1
7. Drużyna mieszana I
(Francja, Włochy)
Virginie Reynaud 191,5 727,6
Camille Lizon Au Crie 190,2
Jenny Perathoner 179,4
Roberta D’Agostina 166,5
8.  Niemcy III Christina Supper 182,4 672,1
Stefanie Krieg 177,2
Brigit Tuss 167,4
Carmen Hermann 145,1
9.  Niemcy IV Andrea Temme 173,7 667,6
Nicole Hauer 171,2
Carina Ziller 168,2
Carina Vogt 154,5
10.  Niemcy I Carina Hils 208,0 610,0
Kristin Schmidt 204,7
Jenna Mohr 197,3
Juliane Seyfarth DSQ[b]
11.  Słowenia II Eva Logar 196,6 537,0
Anja Tepeš 193,4
Nika Kepič 147,0
12. Drużyna mieszana II
(Czechy, Kanada,
Holandia)
Vladěna Pustková 212,2 485,5
Katie Willis 209,5
Wendy Vuik 63,8
13.  Niemcy V Karen Temme 137,1 480,5
Sabine Heinzmann 136,7
Eva Bagdaschwilli 128,2
Vera Bagdaschwilli 78,5
14.  Niemcy VI Steffi Reischl 145,5 353,9
Alexandra Ahlborn 104,8
Franziska Moser 103,6

Drugi konkurs (indywidualny)

Eva Ganster – zwyciężczyni konkursu indywidualnego w Pöhli i drużynowego w Meinerzhagen, druga zawodniczka zmagań w Klingenthal oraz zwyciężczyni klasyfikacji generalnej

Ostatni z konkursów indywidualnych, przeprowadzony w ramach FIS Sommer Ladies Tournee, odbył się na obiekcie średnim w Meinerzhagen. W pierwszej serii konkursowej piętnastu zawodniczkom udało się osiągnąć odległość równą lub powyżej punktu konstrukcyjnego umieszczonego na 62. metrze. Najdalej lądowała Anette Sagen, która skoczyła 67 metrów. Pół metra bliżej lądowała Monika Pogladič, przy czym Słowenka uzyskała o 3,5 punktu lepsze noty za styl niż Norweżka, dzięki czemu wyprzedziła ją pomimo słabszej odległości. Eva Ganster po skoku na 65,5 metra i przy podobnych notach za styl co Pogladič, uplasowała się na tuż za Norweżką, tracąc do niej 0,1 punktu. Po pierwszej serii liderką była Pogladič, na drugim miejscu plasowała się Sagen, a na trzecim Ganster.

Jako pierwsza w serii finałowej notę za skok powyżej 120 punktów uzyskała ósma po pierwszej serii Daniela Iraschko, która skoczyła 68,5 metra, bijąc o pół metra rekord skoczni należący do Anette Sagen[38][30]. Część ze skaczących po Austriaczce zawodniczek uzyskało słabsze rezultaty, co pozwoliło jej przesunąć się na najniższy stopień podium w konkursie. Nie było wśród nich startującej jako czwartej od końca Lindsey Van, która dzięki 66,5-metrowemu skokowi awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji końcowej konkursu. Pół metra lepszy rezultat uzyskała Monika Pogladič, co pozwoliło jej na utrzymanie pozycji po pierwszej serii. Wiceliderka i trzecia zawodniczka po pierwszej serii, Anette Sagen i Eva Ganster, oddały słabsze skoki niż skaczące przed nią zawodniczki, przez co spadły na odpowiednio piąte i czwarte miejsce. Podobnie jak w pierwszej serii, najlepsze noty dostała Słowenka Pogladič i wygrała cały konkurs z 5,9 punktu przewagi nad Van i 7,7 nad Iraschko[35].

W ramach zawodów rozegrano także mistrzostwa Niemiec w skokach narciarskich. Mistrzynią kraju została Juliane Seyfarth (11. w konkursie), srebrny medal wywalczyła Jenna Mohr (12.), a na najniższym stopniu podium stanęła Kristin Schmidt (15.)[39].

Wyniki zawodów (15.08.2004)
Miejsce Zawodniczka Państwo
Seria 1 Seria 2 Nota łączna[35]
Skok Nota Skok Nota
1. Pogladič, MonikaMonika Pogladič Słowenia 66,5 126,8 67,0 129,0 255,8
2. Van, LindseyLindsey Van Stany Zjednoczone 66,0 123,6 66,5 126,3 249,9
3. Iraschko, DanielaDaniela Iraschko Austria 64,5 120,0 68,5 128,1 248,1
4. Ganster, EvaEva Ganster Austria 65,5 124,4 65,0 123,2 247,6
5. Sagen, AnetteAnette Sagen Norwegia 67,0 124,5 64,0 118,3 242,8
6. Jahr, LineLine Jahr Norwegia 65,0 122,2 63,5 118,6 240,8
7. Johnson, AlissaAlissa Johnson Stany Zjednoczone 64,5 121,0 63,5 116,1 237,1
8. Drage, TanjaTanja Drage Austria 64,5 120,0 62,5 115,2 235,2
9. Smeby, HenrietteHenriette Smeby Norwegia 62,0 114,5 64,0 119,3 233,8
10. Demetz, LisaLisa Demetz Włochy 63,5 117,6 62,5 114,7 232,3
11. Seyfarth, JulianeJuliane Seyfarth Niemcy 64,5 122,5 59,5 108,0 230,5
12. Mohr, JennaJenna Mohr Niemcy 62,0 114,0 59,5 106,0 220,0
13. Hughes, AbbyAbby Hughes Stany Zjednoczone 63,5 116,1 59,0 101,3 217,4
14. Willis, KatieKatie Willis Kanada 60,0 106,7 60,0 106,2 212,9
15. Schmidt, KristinKristin Schmidt Niemcy 63,0 113,9 58,0 98,9 212,8
16. Vtič, MajaMaja Vtič Słowenia 61,0 110,6 58,0 101,4 212,0
17. Häfele, AnnaAnna Häfele Niemcy 58,5 101,1 61,5 110,8 211,9
18. Seifriedsberger, JacquelineJacqueline Seifriedsberger Austria 63,0 116,4 55,0 93,7 210,1
19. Hils, CarinaCarina Hils Niemcy 59,0 105,8 58,0 100,4 206,2
20. Kancilja, TamaraTamara Kancilja Słowenia 59,0 104,8 58,5 100,6 205,4
21. Logar, EvaEva Logar Słowenia 57,5 95,7 62,0 109,5 205,2
22. Ellis, BrennaBrenna Ellis Stany Zjednoczone 59,5 103,5 59,5 100,5 204,0
23. Runggaldier, ElenaElena Runggaldier Włochy 58,0 97,9 59,5 106,0 203,9
24. Benedik, PetraPetra Benedik Słowenia 58,0 101,9 57,5 100,7 202,6
25. Faißt, MelanieMelanie Faißt Niemcy 59,0 103,3 58,0 98,4 201,7
26. Stuffer, BarbaraBarbara Stuffer Włochy 60,0 103,2 57,0 94,5 197,7
27. Lizon Au Crie, CamilleCamille Lizon Au Crie Francja 59,0 98,8 56,0 93,1 191,9
28. Hauer, NicoleNicole Hauer Niemcy 53,5 90,1 57,5 99,7 189,8
29. Rexhäuser, LisaLisa Rexhäuser Niemcy 58,0 97,9 55,5 90,9 188,8
30. Tuss, BrigitBrigit Tuss Niemcy 57,0 98,0 54,5 90,5 188,5
31. Tepeš, AnjaAnja Tepeš Słowenia 55,0 95,2 55,0 92,7 187,9
32. Reynaud, VirginieVirginie Reynaud Francja 59,5 105,0 53,0 82,4 187,4
33. Pustková, VladěnaVladěna Pustková Czechy 57,5 98,7 54,5 88,5 187,2
34. Kühorn, AngelikaAngelika Kühorn Niemcy 56,5 96,3 54,0 88,3 184,6
35. Prucker, ValentineValentine Prucker Włochy 57,5 96,7 53,0 83,9 180,6
36. Temme, AndreaAndrea Temme Niemcy 53,0 87,9 55,0 91,7 179,6
37. Supper, ChristinaChristina Supper Niemcy 53,0 83,4 57,0 94,5 177,9
38. Krieg, StefanieStefanie Krieg Niemcy 53,0 87,4 53,5 90,1 177,5
39. Perathoner, JennyJenny Perathoner Włochy 53,5 86,1 53,0 82,9 169,0
40. Backe, MariMari Backe Norwegia 51,5 82,8 51,5 83,3 166,1
41. Hermann, CarmenCarmen Hermann Niemcy 52,5 83,7 52,0 81,5 165,2
42. D’Agostina, RobertaRoberta D’Agostina Włochy 52,0 83,0 52,0 82,0 165,0
43. Kepič, NikaNika Kepič Słowenia 48,0 73,9 51,5 82,3 156,2
44. Ziller, CarinaCarina Ziller Niemcy 48,0 69,4 53,5 84,6 154,0
45. Vogt, CarinaCarina Vogt Niemcy 48,5 73,1 51,5 80,3 153,4
46. Heinzmann, SabineSabine Heinzmann Niemcy 48,5 72,1 49,0 74,3 146,4
47. Temme, KarenKaren Temme Niemcy 49,0 71,8 48,5 70,1 141,9
48. Reischl, SteffiSteffi Reischl Niemcy 47,5 69,7 46,0 67,1 136,8
49. Bagdaschwilli, EvaEva Bagdaschwilli Niemcy 44,0 61,8 42,5 53,7 115,5
50. Moser, FranziskaFranziska Moser Niemcy 41,0 51,1 44,0 59,3 110,4
51. Ahlborn, AlexandraAlexandra Ahlborn Niemcy 41,0 50,6 41,5 55,8 106,4
52. Bagdaschwilli, VeraVera Bagdaschwilli Niemcy 37,0 39,0 36,5 38,8 77,8
52. Vuik, WendyWendy Vuik Holandia 34,5 34,0 36,0 36,6 70,6

Klasyfikacja generalna turnieju

Poniżej znajduje się końcowa klasyfikacja FIS Sommer Ladies Tournee 2004, na którą składają się noty z czterech konkursów indywidualnych. Łącznie w tej edycji FIS Sommer Ladies Tournee sklasyfikowanych zostało 58 zawodniczek z jedenastu państw[40].

Miejsce Zawodniczka Bischofshofen Klingenthal Pöhla Meinerzhagen Punkty[40] Strata
do liderki
01. Austria Eva Ganster 252,5 (5) 229,5 (2) 238,2 (1) 247,6 (4) 967,8 00
02. Stany Zjednoczone Lindsey Van 252,7 (4) 231,5 (1) 223,5 (3) 249,9 (2) 957,6 10,2
03. Austria Daniela Iraschko 258,0 (1) 207,0 (5) 227,7 (2) 248,1 (3) 940,8 27,0
04. Słowenia Monika Pogladič 254,7 (3) 197,5 (7) 218,4 (6) 255,8 (1) 926,4 41,4
05. Norwegia Line Jahr 248,8 (6) 212,0 (4) 222,2 (4) 240,8 (6) 923,8 44,0
06. Norwegia Anette Sagen 255,9 (2) 216,0 (3) 199,3 (15) 242,8 (5) 914,0 53,8
07. Austria Tanja Drage 247,8 (7) 200,0 (6) 219,6 (5) 235,2 (8) 902,6 65,2
08. Stany Zjednoczone Abby Hughes 234,7 (8) 180,0 (11) 214,7 (7) 217,4 (13) 846,8 121,0
09. Stany Zjednoczone Alissa Johnson 231,0 (10) 168,5 (18) 209,8 (8) 237,1 (7) 846,4 121,4
10. Włochy Lisa Demetz 229,9 (13) 173,0 (14) 204,2 (11) 232,3 (10) 839,4 128,4
11. Niemcy Jenna Mohr 224,0 (15) 190,0 (8) 201,6 (13) 220,0 (12) 835,6 132,2
12. Norwegia Henriette Smeby 231,0 (10) 166,5 (21) 200,4 (14) 233,8 (9) 831,7 136,1
13. Niemcy Juliane Seyfarth 217,8 (19) 167,5 (19) 206,0 (10) 230,5 (11) 821,8 146,0
14. Kanada Katie Willis 230,6 (12) 166,5 (21) 207,2 (9) 212,9 (14) 817,2 150,6
15. Niemcy Kristin Schmidt 218,2 (18) 184,0 (10) 199,3 (15) 212,8 (15) 814,3 153,5
16. Niemcy Carina Hils 223,0 (16) 170,5 (17) 193,2 (19) 206,2 (19) 792,9 174,9
17. Austria Jacqueline Seifriedsberger 231,3 (9) 145,0 (29) 203,7 (12) 210,1 (18) 790,1 177,7
18. Niemcy Melanie Faißt 209,1 (23) 186,5 (9) 181,6 (25) 201,7 (25) 778,9 188,9
19. Słowenia Maja Vtič 214,0 (20) 161,5 (25) 187,9 (21) 212,0 (16) 775,4 192,4
20. Włochy Elena Runggaldier 200,2 (28) 178,5 (12) 187,5 (22) 203,9 (23) 770,1 197,7
21. Słowenia Tamara Kancilja 228,6 (14) 158,5 (26) 172,2 (32) 205,4 (20) 764,7 203,1
22. Stany Zjednoczone Brenna Ellis 209,3 (22) 153,5 (27) 193,9 (18) 204,0 (22) 760,7 207,1
23. Włochy Barbara Stuffer 208,6 (24) 172,0 (15) 168,8 (34) 197,7 (26) 747,1 220,7
24. Niemcy Anna Häfele 191,1 (37) 174,5 (13) 167,8 (35) 211,9 (17) 745,3 222,5
25. Czechy Vladěna Pustková 208,6 (24) 166,5 (21) 180,5 (26) 187,2 (33) 742,8 225,0
26. Słowenia Eva Logar 211,8 (21) 141,5 (30) 178,4 (27) 205,2 (21) 736,9 230,9
27. Słowenia Petra Benedik 206,3 (26) 118,5 (38) 194,6 (17) 202,6 (24) 722,0 245,8
28. Niemcy Nicole Hauer 200,0 (29) 134,5 (33) 177,7 (30) 189,8 (28) 702,0 265,8
29. Niemcy Brigit Tuss 192,9 (35) 126,5 (35) 192,4 (20) 188,5 (30) 700,3 267,5
30. Niemcy Christina Supper 197,9 (32) 140,5 (31) 177,9 (29) 177,9 (37) 694,2 273,6
31. Słowenia Anja Tepeš 196,6 (34) 122,5 (36) 186,5 (23) 187,9 (31) 693,5 274,3
32. Włochy Valentine Prucker 197,9 (32) 172,0 (15) 133,3 (41) 180,6 (35) 683,8 284,0
33. Niemcy Andrea Temme 199,4 (30) 139,0 (32) 162,0 (36) 179,6 (36) 680,0 682,8
34. Włochy Roberta D’Agostina 199,2 (31) 146,0 (28) 156,3 (39) 165,0 (42) 666,5 301,3
35. Niemcy Carmen Hermann 204,2 (27) 119,0 (37) 173,0 (31) 165,2 (41) 661,4 306,4
36. Norwegia Mari Backe 185,5 (38) 118,0 (39) 160,1 (37) 166,1 (40) 629,7 338,1
37. Włochy Jenny Perathoner 156,6 (41) 105,0 (40) 156,6 (38) 169,0 (39) 587,2 380,6
38. Słowenia Nika Kepič 168,5 (39) 092,0 (41) 155,9 (40) 156,2 (43) 572,6 395,2
39. Francja Camille Lizon Au Crie 162,5 (24) 178,2 (28) 191,9 (27) 532,6 435,2
40. Niemcy Steffi Reischl 124,1 (43) 069,0 (42) 132,8 (42) 136,8 (48) 462,7 505,1
41. Niemcy Lisa Rexhäuser 182,8 (24) 188,8 (29) 371,6 596,2
42. Słowenia Katja Požun 192,9 (35) 169,2 (33) 362,1 605,7
43. Francja Virginie Reynaud 167,0 (20) 0DSQ 187,4 (32) 354,4 613,4
44. Niemcy Angelika Kühorn 132,5 (34) 184,6 (34) 317,1 650,7
45. Słowenia Manja Pograjc 139,9 (42) 129,2 (43) 269,1 698,7
46. Austria Katrin Stefaner 222,4 (17) 222,4 745,4
47. Niemcy Stefanie Krieg 177,5 (38) 177,5 790,3
48. Austria Verena Pock 163,3 (40) 163,3 804,5
49. Niemcy Carina Ziller 154,0 (44) 154,0 813,8
50. Niemcy Carina Vogt 153,4 (45) 153,4 814,4
51. Niemcy Sabine Heinzmann 146,4 (46) 146,4 821,4
52. Niemcy Karen Temme 141,9 (47) 141,9 825,9
53. Niemcy Eva Bagdaschwilli 115,5 (49) 115,5 852,3
54. Niemcy Franziska Moser 110,4 (50) 110,4 857,4
55. Niemcy Alexandra Ahlborn 106,4 (51) 106,4 861,4
56. Niemcy Vera Bagdaschwilli 077,8 (52) 077,8 890,0
57. Holandia Wendy Vuik 070,6 (53) 070,6 897,2
58. Węgry Borbála Markovics 042,5 (44) 042,5 925,3

Składy reprezentacji

Poniższa tabela zawiera składy wszystkich jedenastu reprezentacji, które uczestniczyły w FIS Sommer Ladies Tournee 2004. W nawiasie obok nazwy kraju podana została liczba zawodniczek z poszczególnych państw. W tabeli przedstawiono wyniki zajmowane przez zawodniczki we wszystkich konkursach oraz miejsca w poprzedniej edycji turnieju.

Zawodniczka Data urodzenia Miejsce w FSLT 2003[11] Starty w FSLT 2004 Źródło
Bischofshofen Klingenthal Pöhla Meinerzhagen
 Austria (6)
Drage, TanjaTanja Drage 19 listopada 1987 9 7 6 5 8 [41]
Ganster, EvaEva Ganster 30 marca 1978 5 2 1 4 [42]
Iraschko, DanielaDaniela Iraschko 21 listopada 1983 1 5 2 3 [43]
Pock, VerenaVerena Pock 6 grudnia 1993 40 [44]
Seifriedsberger, JacquelineJacqueline Seifriedsberger 20 stycznia 1991 26 9 29 12 18 [45]
Stefaner, KatrinKatrin Stefaner 20 stycznia 1987 11 17 [46]
 Czechy (1)
Pustková, VladěnaVladěna Pustková 11 lipca 1992 22 24 21 26 33 [47]
 Francja (2)
Lizon Au Crie, CamilleCamille Lizon Au Crie 10 listopada 1985 16 24 28 27 [48]
Reynaud, VirginieVirginie Reynaud 11 czerwca 1986 18 20 DSQ 32 [49]
 Holandia (1)
Vuik, WendyWendy Vuik 25 listopada 1988 53 [50]
 Kanada (1)
Willis, KatieKatie Willis 1 maja 1991 12 21 9 14 [51]
 Niemcy (23)
Ahlborn, AlexandraAlexandra Ahlborn 23 listopada 1989 51 [52]
Bagdaschwilli, EvaEva Bagdaschwilli 7 września 1986 48 49 [53]
Bagdaschwilli, VeraVera Bagdaschwilli 1997 52 [54]
Faißt, MelanieMelanie Faißt 12 lutego 1990 41 23 9 25 25 [55]
Hauer, NicoleNicole Hauer 9 marca 1987 19 29 33 30 28 [56]
Häfele, AnnaAnna Häfele 26 czerwca 1989 17 37 13 35 17 [57]
Heinzmann, SabineSabine Heinzmann 1988 46 [58]
Hermann, CarmenCarmen Hermann 1989 44 27 37 31 41 [59]
Hils, CarinaCarina Hils 1 sierpnia 1987 10 16 17 19 19 [60]
Krieg, StefanieStefanie Krieg 2 czerwca 1981 38 [61]
Kühorn, AngelikaAngelika Kühorn 8 lipca 1986 8 34 34 [62]
Mohr, JennaJenna Mohr 15 kwietnia 1987 7 15 9 13 12 [63]
Moser, FranziskaFranziska Moser 3 października 1989 50 [64]
Reischl, SteffiSteffi Reischl 28 marca 1991 43 42 42 48 [65]
Rexhäuser, LisaLisa Rexhäuser 15 kwietnia 1990 38 24 29 [66]
Schmidt, KristinKristin Schmidt 18 października 1983 14 18 10 15 15 [67]
Seyfarth, JulianeJuliane Seyfarth 19 lutego 1990 32 19 19 10 11 [68]
Supper, ChristinaChristina Supper 14 stycznia 1989 40 32 31 29 37 [69]
Temme, AndreaAndrea Temme 24 czerwca 1981 29 30 32 36 36 [70]
Temme, KarenKaren Temme 18 lipca 1984 52 47 [71]
Tuss, BrigitBrigit Tuss 18 czerwca 1985 12 35 35 20 30 [72]
Vogt, CarinaCarina Vogt 5 lutego 1992 46 45 [73]
Ziller, CarinaCarina Ziller 3 lipca 1991 42 44 [74]
 Norwegia (4)
Backe, MariMari Backe 11 marca 1987 38 39 37 40 [75]
Jahr, LineLine Jahr 16 stycznia 1984 6 4 4 6 [76]
Sagen, AnetteAnette Sagen 10 stycznia 1985 1 2 3 15 5 [77]
Smeby, HenrietteHenriette Smeby 13 listopada 1986 2 10 21 14 9 [78]
 Słowenia (9)
Benedik, PetraPetra Benedik 11 października 1990 28 26 38 17 24 [79]
Kancilja, TamaraTamara Kancilja 15 sierpnia 1987 21 14 26 32 20 [80]
Logar, EvaEva Logar 8 marca 1991 35 21 30 27 21 [81]
Kepič, NikaNika Kepič 5 kwietnia 1990 39 41 40 43 [82]
Pogladič, MonikaMonika Pogladič 5 kwietnia 1987 20 3 7 6 1 [83]
Pograjc, ManjaManja Pograjc 20 stycznia 1994 42 43 [84]
Požun, KatjaKatja Požun 7 kwietnia 1993 35 33 [85]
Tepeš, AnjaAnja Tepeš 27 lutego 1991 43 34 36 23 31 [86]
Vtič, MajaMaja Vtič 27 stycznia 1988 33 20 25 21 16 [87]
 Stany Zjednoczone (4)
Ellis, BrennaBrenna Ellis 13 marca 1988 22 27 18 22 [88]
Hughes, AbbyAbby Hughes 21 czerwca 1989 8 11 7 13 [89]
Johnson, AlissaAlissa Johnson 28 maja 1987 10 18 8 7 [90]
Van, LindseyLindsey Van 27 listopada 1984 4 1 3 2 [91]
 Węgry (1)
Markovics, BorbálaBorbála Markovics 1987 44 [92]
 Włochy (6)
Demetz, LisaLisa Demetz 21 maja 1989 23 13 14 11 10 [93]
D’Agostina, RobertaRoberta D’Agostina 17 sierpnia 1991 47 31 28 39 42 [94]
Perathoner, JennyJenny Perathoner 15 lutego 1990 37 41 40 38 39 [95]
Prucker, ValentineValentine Prucker 13 marca 1989 39 32 15 41 35 [96]
Runggaldier, ElenaElena Runggaldier 10 lipca 1990 30 28 12 22 23 [97]
Stuffer, BarbaraBarbara Stuffer 7 września 1989 34 24 15 34 26 [98]

Uwagi

  1. W tabeli podano rekordy skoczni obowiązujące przed rozpoczęciem FIS Sommer Ladies Tournee.
  2. Dyskwalifikacja za nieprzepisową długość nart.

Przypisy

  1. FIS-Ski – event: 08.08.2004, Bischofshofen (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  2. FIS-Ski – event: 10.08.2004, Klingenthal (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  3. FIS-Ski – event: 12.08.2004, Pöhla (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  4. FIS-Ski – event: 14-15.08.2004, Meinerzhagen (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  5. a b 100 Jahre Skispringen der Frauen (niem.). laptopwerk.de. [dostęp 2017-04-02].
  6. Historic Year for Ski Jumping (ang.). skiinghistory.org. [dostęp 2017-04-02].
  7. History of the ladies ski jumping (ang.). ladies-skijumping.com. [dostęp 2017-04-02].
  8. Koniec kariery Evy Ganster (pol.). skokinarciarskie.pl. [dostęp 2017-04-02].
  9. Die Entwicklung des Skispringens für Frauen in den lezten Jahren (niem.). ski-club-schoenwald.de. [dostęp 2017-04-02].
  10. LADIES’ SKI JUMPING (ang.). skijumping-info.com [web.archive.org]. [dostęp 2017-04-02].
  11. a b c d FIS Sommer Ladies Tournee Gesamtwertung 2003 (niem.). frauenskispringen.de [web.archive.org]. [dostęp 2017-04-02].
  12. a b c FIS Sommer Ladies Tournee Gesamtwertung 2001 (niem.). klingenthal.de. [dostęp 2017-04-02].
  13. a b FIS Sommer Ladies Tournee Gesamtwertung 2002 (niem.). klingenthal.de. [dostęp 2017-04-02].
  14. a b FIS Ladies Grand Tournee Gesamtwertung 2000 (niem.). klingenthal.de. [dostęp 2017-04-02].
  15. a b FIS Ladies Grand Prix Gesamtwertung 2001 (niem.). klingenthal.de. [dostęp 2017-04-02].
  16. a b FIS Ladies Grand Prix Gesamtwertung 2002 (niem.). klingenthal.de. [dostęp 2017-04-02].
  17. a b c FIS Ladies Grand Prix Gesamtwertung 2003 (niem.). klingenthal.de. [dostęp 2017-04-02]. s. 3-4.
  18. a b c FIS Ladies Grand Prix Gesamtwertung 2004 (niem.). klingenthal.de. [dostęp 2017-04-02]. s. 3-4.
  19. Alpen Cup Gesamtwertung 2001/2002 (niem.). klingenthal.de. [dostęp 2017-04-02].
  20. Alpen Cup Gesamtwertung 2002/2003 (niem.). klingenthal.de. [dostęp 2017-04-02].
  21. Alpen Cup Gesamtwertung 2003/2004 (niem.). klingenthal.de [web.archive.org]. [dostęp 2017-04-02].
  22. Klasyfikacja po konkursie: 24.07.2004, Park City K-90 (pol.). skokinarciarskie.pl. [dostęp 2017-04-02].
  23. Skoki narciarskie – Zasady punktacji poszczególnych konkursów (pol.). skokinarciarskie.pl. [dostęp 2017-04-02].
  24. Bartłomiej Boczek: Zasady oceniania skoku (pol.). skijumping.pl. [dostęp 2017-04-02]. s. 2.
  25. Dane skoczni Laideregg-Schanze w Bischofshofen (niem.). skisprungschanzen.com. [dostęp 2017-04-02].
  26. Dane skoczni Laideregg-Schanze w Bischofshofen (pol.). skokinarciarskie.pl. [dostęp 2017-04-02].
  27. Dane skoczni Vogtlandschanzen w Klingenthal (pol.). skisprungschanzen.com. [dostęp 2017-04-02].
  28. Dane skoczni Pöhlbachschanze w Pöhla (niem.). skisprungschanzen.com. [dostęp 2017-04-02].
  29. Dane skoczni Meinhardus-Schanzen w Meinerzhagen (pol.). skisprungschanzen.com. [dostęp 2017-04-02].
  30. a b Finał Ladies GP - zwycięstwo Pogladic (pol.). skokinarciarskie.pl. [dostęp 2017-04-02].
  31. a b c d e 2004 FIS Sommer Ladies Tournee – Bischofshofen (niem.). klingenthal.de. [dostęp 2017-04-02].
  32. a b c d e 2004 FIS Sommer Ladies Tournee – Klingenthal (niem.). klingenthal.de. [dostęp 2017-04-02].
  33. a b c d e 2004 FIS Sommer Ladies Tournee – Poehla (niem.). klingenthal.de. [dostęp 2017-04-02].
  34. a b c d 2004 FIS Sommer Ladies Tournee – Meinerzhagen – Team (niem.). klingenthal.de. [dostęp 2017-04-02].
  35. a b c d e 2004 FIS Sommer Ladies Tournee – Meinerzhagen (niem.). klingenthal.de. [dostęp 2017-04-02].
  36. Lindsey Van wygrywa w Klingenthalu (pol.). skokinarciarskie.pl. [dostęp 2017-04-02].
  37. Austria wygrywa w Meinerzhagen (pol.). skijumping.pl. [dostęp 2017-04-02].
  38. Monika Pogladic wygrywa ostatni konkurs LGP kobiet (pol.). skijumping.pl. [dostęp 2017-04-02].
  39. Triumf Austriaczek w Meinerzhagen (pol.). skokinarciarskie.pl. [dostęp 2017-04-02].
  40. a b FIS Sommer Ladies Tournee Gesamtwertung 2004 (niem.). klingenthal.de. [dostęp 2017-04-02].
  41. FIS-Ski – biographie: DRAGE Tanja (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  42. FIS-Ski – biographie: GANSTER Eva (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  43. FIS-Ski – biographie: IRASCHKO Daniela (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  44. FIS-Ski – biographie: POCK Verena (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  45. FIS-Ski – biographie: SEIFRIEDSBERGER Jacqueline (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  46. FIS-Ski – biographie: STEFANER Katrin (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  47. FIS-Ski – biographie: PUSTKOVA Vladena (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  48. FIS-Ski – biographie: LIZON AU CIRE Camille (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  49. FIS-Ski – biographie: REYNAUD Virginie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  50. FIS-Ski – biographie: VUIK Wendy (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  51. FIS-Ski – biographie: WILLIS Katie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  52. FIS-Ski – biographie: AHLBORN Alexandra (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  53. FIS-Ski – biographie: BAGDASCHWILLI Eva (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  54. FIS-Ski – biographie: BAGDASCHWILLI Vera (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  55. FIS-Ski – biographie: FAISST Melanie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  56. FIS-Ski – biographie: HAUER Nicole (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  57. FIS-Ski – biographie: HAEFELE Anna (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  58. FIS-Ski – biographie: HEINZMANN Sabine (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  59. FIS-Ski – biographie: HERMANN Carmen (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  60. FIS-Ski – biographie: HILS Carina (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  61. FIS-Ski – biographie: KRIEG Stefanie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  62. FIS-Ski – biographie: KUEHORN Angelika (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  63. FIS-Ski – biographie: MOHR Jenna (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  64. FIS-Ski – biographie: Moser Franziska (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  65. FIS-Ski – biographie: Reischl Steffi (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  66. FIS-Ski – biographie: Rexhaeuser Lisa (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  67. FIS-Ski – biographie: SCHMIDT Kristin (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  68. FIS-Ski – biographie: SEYFARTH Juliane (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  69. FIS-Ski – biographie: SUPPER Christina (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  70. FIS-Ski – biographie: TEMME Andrea (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  71. FIS-Ski – biographie: TEMME Karen (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  72. FIS-Ski – biographie: TUSS Birgit (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  73. FIS-Ski – biographie: VOGT Carina (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  74. FIS-Ski – biographie: ZILLER Carina (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  75. FIS-Ski – biographie: Backe Mari (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  76. FIS-Ski – biographie: Jahr Line (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  77. FIS-Ski – biographie: SAGEN Anette (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  78. FIS-Ski – biographie: SMEBY Henriette (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  79. FIS-Ski – biographie: BENEDIK Petra (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  80. FIS-Ski – biographie: KANCILIJA Tamara (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  81. FIS-Ski – biographie: LOGAR Eva (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  82. FIS-Ski – biographie: KEPIC Nika (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  83. FIS-Ski – biographie: POGLADIC Monika (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  84. FIS-Ski – biographie: Pograjc Manja (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  85. FIS-Ski – biographie: Pozun Katja (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  86. FIS-Ski – biographie: TEPES Anja (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  87. FIS-Ski – biographie: VTIC Maja (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  88. FIS-Ski – biographie: ELLIS Brenna (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  89. FIS-Ski – biographie: HUGHES Abby (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  90. FIS-Ski – biographie: JOHNSON Alissa (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  91. FIS-Ski – biographie: VAN Lindsey (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  92. FIS-Ski – biographie: MARKOVICS Borbola (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  93. FIS-Ski – biographie: DEMETZ Lisa (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  94. FIS-Ski – biographie: D AGOSTINA Roberta (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  95. FIS-Ski – biographie: PERATHONER Jenny (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  96. FIS-Ski – biographie: PRUCKER Valentine (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  97. FIS-Ski – biographie: RUNGGALDIER Elena (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
  98. FIS-Ski – biographie: STUFFER Barbara (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-04-02].
The article is a derivative under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License. A link to the original article can be found here and attribution parties here. By using this site, you agree to the Terms of Use. Gpedia Ⓡ is a registered trademark of the Cyberajah Pty Ltd.