Mistrzostwa Europy w Saneczkarstwie 2013

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Saneczkarstwie 2013
2012 2014
Data 12 – 13 stycznia 2013
Gospodarz Niemcy Oberhof
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Jedynki kobiet Niemcy Natalie Geisenberger
Jedynki mężczyzn Niemcy Felix Loch
Dwójki mężczyzn Niemcy Toni Eggert
Sascha Benecken
Drużynowo  Niemcy

44. Mistrzostwa Europy w saneczkarstwie 2013 odbyły się w dniach 1213 stycznia w niemieckim Oberhofie. W tym mieście mistrzostwa kontynentu zostały rozegrane po raz czwarty (poprzednio w 1979, 1998 oraz 2004). Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: jedynkach kobiet, jedynkach mężczyzn, dwójkach mężczyzn oraz w zawodach drużynowych.

Terminarz

Data Miejscowość Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
12 stycznia 2013 Niemcy Oberhof Jedynki kobiet Niemcy Natalie Geisenberger Niemcy Tatjana Hüfner Niemcy Anke Wischnewski
13 stycznia 2013 Niemcy Oberhof Jedynki mężczyzn Niemcy Felix Loch Niemcy Andi Langenhan Niemcy Johannes Ludwig
12 stycznia 2013 Niemcy Oberhof Dwójki mężczyzn Niemcy Niemcy
Toni Eggert
Sascha Benecken
Niemcy Niemcy
Tobias Wendl
Tobias Arlt
Austria Austria
Peter Penz
Georg Fischler
13 stycznia 2013 Niemcy Oberhof Drużynowe Niemcy Niemcy
Natalie Geisenberger
Felix Loch
Toni Eggert
Sascha Benecken
Włochy Włochy
Sandra Gasparini
Armin Zöggeler
Christian Oberstolz
Patrick Gruber
Rosja Rosja
Tatjana Iwanowa
Albert Diemczenko
Władisław Jużakow
Władimir Machnutin

Wyniki

Jedynki kobiet

  • Data / Początek: Sobota 12 stycznia 2013
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Natalie Geisenberger  Niemcy 41,764 41,833 1:23,597
Silver medal with cup.svg Tatjana Hüfner  Niemcy 41,885 41,899 1:23,784 +0,187
Bronze medal with cup.svg Anke Wischnewski  Niemcy 41,963 41,933 1:23,896 +0,299
4. Dajana Eitberger  Niemcy 41,984 42,017 1:24,001 +0,404
5. Nina Reithmayer  Austria 42,433 42,326 1:24,759 +1,162
6. Sandra Gasparini  Włochy 42,415 42,417 1:24,832 +1,235
7. Elīza Tīruma  Łotwa 42,416 42,435 1:24,851 +1,254
8. Tatjana Iwanowa  Rosja 42,494 42,414 1:24,908 +1,311
9. Martina Kocher  Szwajcaria 42,519 42,443 1:24,962 +1,365
10. Raluca Strămăturaru  Rumunia 42,485 42,555 1:25,040 +1,443
... ... ... ... ... ... ...
19. Ewa Kuls  Polska

Jedynki mężczyzn

  • Data / Początek: Niedziela 13 stycznia 2013
Medal Zawodnik Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Felix Loch  Niemcy 43,512 43,745 1:27,257
Silver medal with cup.svg Andi Langenhan  Niemcy 43,840 43,807 1:27,647 +0,390
Bronze medal with cup.svg Johannes Ludwig  Niemcy 43,863 43,913 1:27,776 +0,519
4. Siemion Pawliczenko  Rosja 43,824 43,997 1:27,821 +0.564
5. David Möller  Niemcy 43,936 43,941 1:27,877 +0.620
6. Albert Diemczenko  Rosja 43,738 44,176 1:27,914 +0.657
7. Inārs Kivlenieks  Łotwa 43,963 44,028 1:27,991 +0.734
8. Wolfgang Kindl  Austria 43,973 44,057 1:28,030 +0.773
9. Wiktor Kneib  Rosja 43,921 44,175 1:28,096 +0.839
10. Armin Zöggeler  Włochy 44,012 44,135 1:28,147 +0.890
... ... ... ... ... ... ...
20. Maciej Kurowski  Polska 44,421 44,380 1:28,801 +1,544

Dwójki mężczyzn

  • Data / Początek: Sobota 12 stycznia 2013
Medal Zawodnicy Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Toni Eggert
Sascha Benecken
 Niemcy 41,611 41,629 1:23,240
Silver medal with cup.svg Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Niemcy 41,565 41,697 1:23,262 +0,022
Bronze medal with cup.svg Peter Penz
Georg Fischler
 Austria 41,707 41,757 1:23,464 +0,224
4. Christian Oberstolz
Patrick Gruber
 Włochy 41,752 41,838 1:23,590 +0,350
5. Andreas Linger
Wolfgang Linger
 Austria 41,758 41,885 1:23,643 +0,403
6. Lukáš Brož
Antonín Brož
 Czechy 41,929 41,975 1:23,904 +0,664
7. Daniel Rothamel
Toni Förtsch
 Niemcy 41,961 42,006 1:23,967 +0,727
8. Ludwig Rieder
Patrick Rastner
 Włochy 41,974 42,083 1:24,057 +0,817
9. Hans Peter Fischnaller
Patrick Schwienbacher
 Włochy 42,118 42.128 1:24,246 +1,006
10. Władisław Jużakow
Władimir Machnutin
 Rosja 42,174 42,209 1:24,383 +1,143
... ... ... ... ... ... ...
19. Artur Petyniak
Adam Wanielista
 Polska
21. Patryk Poręba
Karol Mikrut
 Polska

Drużynowe

  • Data / Początek: Niedziela 13 stycznia 2013
Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg Natalie Geisenberger/Felix Loch/Toni Eggert/Sascha Benecken  Niemcy 2:24,291
Silver medal with cup.svg Sandra Gasparini/Armin Zöggeler/Christian Oberstolz/Patrick Gruber  Włochy 2:24,752 +0,461
Bronze medal with cup.svg Tatjana Iwanowa/Albert Diemczenko/Władisław Jużakow/Władimir Machnutin  Rosja 2:25,048 +0,757
4. Elīza Tīruma/Inārs Kivlenieks/Andris Šics/Juris Šics  Łotwa 2:25,398 +1,107
5. Nina Reithmayer/Wolfgang Kindl/Peter Penz/Georg Fischler  Austria 2:26,051 +1,760
6. Raluca Strămăturaru/Valentin Crețu/Paul Ifrim/Andrei Anghel  Rumunia 2:27,281 +2,990
7. Maryna Halaydzhyan/Andriy Kis/Ivan Vytnytskyy/Oleh Fitel  Ukraina 2:28,216 +3,925
8. Viera Gburowa/Jozef Ninis/Ján Harniš/Branislav Regec  Słowacja 2:32,935 +8,644
9. Ewa Kuls/Maciej Kurowski/Artur Petyniak/Adam Wanielista  Polska 2:37,382 +13,091

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Niemcy 4 3 2 9
2.  Włochy 0 1 0 1
3.  Austria 0 0 1 1
3.  Rosja 0 0 1 1

Bibliografia

The article is a derivative under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License. A link to the original article can be found here and attribution parties here. By using this site, you agree to the Terms of Use. Gpedia Ⓡ is a registered trademark of the Cyberajah Pty Ltd.