Mistrzostwa Polski w Biathlonie 2013

Skocz do: nawigacja, szukaj

46. Mistrzostwa Polski w biathlonie 2013 odbyły się w Jakuszycach w dniach 27-30 grudnia 2012. To pierwsza z dwóch części mistrzostw. Druga część zawodów zostanie rozegrana w marcu 2013 roku.

Mężczyźni

Sprint

Pozycja Zawodnik Klub Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Łukasz Słonina AZS AWF Wrocław 0+0 27:18,1 -
Silver medal icon.svg Łukasz Szczurek BKS WP-Kościelisko 1+3 28:07,7 +49,6
Bronze medal icon.svg Grzegorz Guzik BLKS Żywiec 2+1 28:54,1 +1:36,0
4. Rafał Lepel AZS AWF Katowice 1+1 29:58,0 +1:39,9
5. Maciej Nędza-Kubiniec BKS WP-Kościelisko 0+0 29:01,5 +1:43,4
6. Mateusz Janik UKN Melafir Czarny Bór 1+2 29:19,4 +2:01,3
7. Adam Kwak BKS WP-Kościelisko 2+3 29:22,5 +2:04,4
8. Jakub Topór BKS WP-Kościelisko /SMS Zakopane 0+2 29:27,8 +2:09,7
9. Kamil Cymerman BLKS Żywiec 1+3 29:32,9 +2:14,8
10. Przemysław Sobies AZS AWF Wrocław 1+2 29:33,9 +2:15,8

Bieg pościgowy

Pozycja Zawodnik Klub Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Łukasz Szczurek BKS WP-Kościelisko 6 (1+0+4+1) 38:44,3 -
Silver medal icon.svg Krzysztof Pływaczyk BKS WP-Kościelisko 1 (0+0+1+0) 39:08,0 +23,7
Bronze medal icon.svg Rafał Lepel AZS AWF Katowice 4 (0+2+1+1) 39:26,2 +41,9
4. Łukasz Słonina AZS AWF Wrocław 6 (1+1+2+2) 39:48,3 +1:04,0
5. Grzegorz Guzik BLKS Żywiec 5 (0+3+2+0) 40:37,4 +1:53,1
6. Adam Kwak BKS WP-Kościelisko 9 (3+2+2+2) 42:45,0 +4:00,7
7. Mateusz Janik UKN Melafir Czarny Bór 5 (0+2+1+2) 43:11,4 +4:27,1
8. Grzegorz Bril AZS AWF Katowice 9 (1+2+4+2) 43:38,7 +4:54,4
9. Kamil Cymerman BLKS Żywiec 10 (1+2+3+4) 44:17,2 +5:32,9
10. Jakub Topór BKS WP-Kościelisko /SMS Zakopane 8 (1+2+3+2) 24:39,3 +5:55,0

Bieg masowy

Pozycja Zawodnik Klub Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg
Silver medal icon.svg
Bronze medal icon.svg
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Bieg indywidualny

Pozycja Zawodnik Klub Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg
Silver medal icon.svg
Bronze medal icon.svg
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Sztafeta

Pozycja Klub Zawodnicy Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg BKS WP Kościelisko II Adam Kwak
Łukasz Szczurek
Grzegorz Jakubowicz
Krzysztof Pływaczyk
5+13 1:30:47,9 -
Silver medal icon.svg UKN Melafir Czarny Bór Patryk Dąbrowski
Bartłomiej Filip
Mateusz Janik
Mariusz Wtorek
0+12 1:34:11,2 +3:23,3
Bronze medal icon.svg AZS AWF Wrocław Łukasz Pancerz
Przemysław Sobies
Mateusz Stec
Łukasz Słonina
7+20 1:35:31,1 +4:43,2
4. BLKS Żywiec Kamil Cymerman
Krzysztof Guzik
Szymon Najzer
Grzegorz Guzik
8+17 1:35:40,5 +4:52,6
5. AZS AWF Katowice Mateusz Wieczorek
Rafał Lepel
Aleksander Piech
Grzegorz Bril
7+20 1:37:03,7 +6:15,8
6. BKS WP Kościelisko Maciej Nędza-Kubiniec
Jakub Topór
Tomasz Jakiela
Andrzej Nędza-Kubiniec
10+19 1:38:26,7 +7:38,8
7. MKS Karkonosze Jelenia Góra Mateusz Zawół
Dariusz Krajewski
Michał Michałków
Mateusz Galik
9+18 1:41:02,4 +10:14,5

Kobiety

Sprint

Pozycja Zawodnik Klub Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Magdalena Gwizdoń BLKS Żywiec 1+0 23:21,5 -
Silver medal icon.svg Agnieszka Cyl MKS Karkonosze Jelenia Góra 0+0 23:34,8 +13,3
Bronze medal icon.svg Monika Hojnisz UKS Lider Katowice 0+1 24:25,9 +1:04,4
4. Paulina Bobak AZS AWF Katowice 1+0 24:29,9 +1:08,4
5. Krystyna Pałka AZS AWF Katowice 1+3 25:06,8 +1:45,3
6. Patrycja Hojnisz AZS AWF Katowice 1+1 26:10,7 +2:49,2
7. Kinga Mitoraj BKS WP-Kościelisko /SMS Zakopane 2+0 27:06,6 +3:45,1
8. Karolina Pitoń BKS WP-Kościelisko 3+0 27:07,4 +3:45,9
9. Magdalena Nykiel MKS Karkonosze Jelenia Góra 0+2 27:09,1 +3:47,6
10. Monika Bandyk BLKS Żywiec /SMS Żywiec 1+0 27:09,4 +3:47,9

Bieg pościgowy

Pozycja Zawodnik Klub Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Magdalena Gwizdoń BLKS Żywiec 6 (0+1+3+2) 32:56,9 -
Silver medal icon.svg Krystyna Pałka AZS AWF Katowice 3 (0+0+1+2) 33:24,0 +27,1
Bronze medal icon.svg Agnieszka Cyl MKS Karkonosze Jelenia Góra 6 (2+3+1+0) 34:25,5 +1:28,6
4. Monika Hojnisz UKS Lider Katowice 5 (0+3+2+0) 35:50,2 +1:53,3
5. Paulina Bobak AZS AWF Katowice 7 (2+1+1+3) 36:26,4 +3:29,5
6. Patrycja Hojnisz AZS AWF Katowice 4 (0+0+2+2) 38:28,0 +5:31,1
7. Karolina Pitoń BKS WP-Kościelisko 7 (3+2+1+1) 42:12,4 +9:15,5
8. Kinga Mitoraj BKS WP-Kościelisko /SMS Zakopane 9 (2+2+3+2) 42:24,6 +9:25,7
9. Karolina Batożyńska AZS AWF Katowice /SMS Zakopane 6 (2+2+0+2) 42:42,8 +9:43,9
10. Katarzyna Leja BKS WP-Kościelisko 6 (1+1+2+2) 43:15,0 +10:16,1

Bieg masowy

Pozycja Zawodnik Klub Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg
Silver medal icon.svg
Bronze medal icon.svg
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Bieg indywidualny

Pozycja Zawodnik Klub Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg
Silver medal icon.svg
Bronze medal icon.svg
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Sztafeta

Pozycja Klub Zawodnicy Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg AZS AWF Katowice Krystyna Pałka
Karolina Batożyńska
Patrycja Hojnisz
Paulina Bobak
3+16 1:21:30,2 -
Silver medal icon.svg MKS Karkonosze Jelenia Góra Magdalena Nykiel
Iga Kordasiewicz
Kamila Buchla
Agnieszka Cyl
0+13 1:24:27,7 +2:57,5
Bronze medal icon.svg BLKS Żywiec Monika Bandyk
Beata Szymańczak
Anna Orawiec
Magdalena Gwizdoń
3+18 1:24:32,9 +3:02,7
4. BKS WP Kościelisko Karolina Pitoń
Kinga Mitoraj
Katarzyna Leja
Anna Mąka
2+13 1:25:59,2 +4:29,0
5. BKS WP Kościelisko II Maria Bukowska
Beata Lassak
Iwona Iwaniec
Agnieszka Iwaniec
8+17 1:34:09,1 +12:38,9
6. MKS Karkonosze Jelenia Góra II Ewa Buchla
Martyna Piech
Urszula Żygało
Katarzyna Wołoszyn
1+14 1:39:11,7 +17:41,5

Przypisy

  1. Bieg sprinterski – seniorzy 10 km. biathlon.com.pl, 2012-12-28. [dostęp 2012-12-31].
  2. Bieg pościgowy – seniorzy 12,5 km. biathlon.com.pl, 2012-12-29. [dostęp 2012-12-31].
  3. Bieg sztafetowy – seniorzy 4x7,5 km. biathlon.com.pl, 2012-12-30. [dostęp 2013-01-02].
  4. Bieg sprinterski – seniorki 7,5 km. biathlon.com.pl, 2012-12-28. [dostęp 2013-01-02].
  5. Bieg pościgowy – seniorki 10 km. biathlon.com.pl, 2012-12-29. [dostęp 2013-01-05].
  6. Bieg sztafetowy – seniorki 4x6 km. biathlon.com.pl, 2012-12-30. [dostęp 2013-01-05].
The article is a derivative under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License. A link to the original article can be found here and attribution parties here. By using this site, you agree to the Terms of Use. Gpedia Ⓡ is a registered trademark of the Cyberajah Pty Ltd.