Puchar Świata w biathlonie 2012/2013 - Hochfilzen 2012

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Biatlon UA.png
Austria Hochfilzen 2012

7 - 9 grudnia

Zwycięzcy
Kobiety Mężczyźni
SP Białoruś Darja Domraczawa SP Niemcy Andreas Birnbacher
PU Norwegia Synnøve Solemdal PU Słowenia Jakov Fak
RE Norwegia Norwegia RE Norwegia Norwegia

Puchar Świata w Biathlonie 2012/2013

Östersund • Hochfilzen • Pokljuka • Oberhof • Ruhpolding • Antholz-Anterselva • Nové Město (MŚ) • Holmenkollen • Soczi • Chanty-Mansyjsk

Zawody pucharu świata w biathlonie w Hochfilzen są drugimi w sezonie 2012/2013 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje są rozgrywane w dniach 7 grudnia - 9 grudnia. Rywalizacja odbędzie się w sprincie, biegu pościgowym oraz w sztafecie.

Program zawodów

Mapa lokalizacyjna Europy
Hochfilzen
Hochfilzen
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy
Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
7 grudnia Sprint mężczyzn 11:30 CET 107
7 grudnia Sprint kobiet 14:30 CET 106
8 grudnia Bieg pościgowy mężczyzn 12:45 CET 60
8 grudnia Bieg pościgowy kobiet 15:00 CET 60
9 grudnia Sztafeta mężczyzn 11:15 CET 25
9 grudnia Sztafeta kobiet 14:00 CET 22

Zestawienie medalistów

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (10 km)
szczegóły
Niemcy Andreas Birnbacher
Niemcy (DEU)
Francja Martin Fourcade
Francja (FRA)
Słowenia Jakov Fak
Słowenia (SVN)
Bieg pościgowy (12,5 km)
szczegóły
Słowenia Jakov Fak
Słowenia (SVN)
Rosja Dmitrij Małyszko
Rosja (RUS)
Francja Martin Fourcade
Francja (FRA)
Sztafeta (4×7,5 km)
szczegóły
 Norwegia
Lars Helge Birkeland
Ole Einar Bjørndalen
Vetle Sjåstad Christiansen
Henrik L'Abée-Lund
 Francja
Vincent Jay
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
 Rosja
Anton Szypulin
Andriej Makowiejew
Jewgienij Ustiugow
Dmitrij Małyszko

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (7,5 km)
szczegóły
Białoruś Darja Domraczawa
Białoruś (BLR)
Finlandia Kaisa Mäkäräinen
Finlandia (FIN)
Norwegia Tora Berger
Norwegia (NOR)
Bieg pościgowy (10 km)
szczegóły
Norwegia Synnøve Solemdal
Norwegia (NOR)
Norwegia Tora Berger
Norwegia (NOR)
Finlandia Kaisa Mäkäräinen
Finlandia (FIN)
Sztafeta (4×6 km)
szczegóły
 Norwegia
Fanny Welle-Strand Horn
Synnøve Solemdal
Hilde Fenne
Tora Berger
 Ukraina
Wiktorija Semerenko
Wałentyna Semerenko
Julija Dżyma
Ołena Pidhruszna
 Rosja
Jekatierina Głazyrina
Olga Zajcewa
Jekatierina Szumiłowa
Olga Wiłuchina

Biegi sprinterskie

Mężczyźni

Andreas Birnbacher – zwycięzca biegu sprinterskiego mężczyzn

Do zawodów zgłoszonych zostało 107 zawodników. Zawody ukończyli wszystkie startujący biathloniści.

Wyniki:

Lp. Zawodnik Strzelanie Wynik Strata
1. Gold medal with cup.svg Niemcy Andreas Birnbacher 0+0 25:31.1 -
2. Silver medal with cup.svg Francja Martin Fourcade 1+0 25:31.5 +0.4
3. Bronze medal with cup.svg Słowenia Jakov Fak 0+1 25:44.8 +13.7
4. Austria Friedrich Pinter 0+1 25:55.8 +24.7
5. Rosja Jewgienij Ustiugow 0+0 25:57.2 +26.1
6. Rosja Andriej Makowiejew 0+0 25:58.2 +27.1
7. Szwecja Carl Johan Bergman 0+1 25:58.5 +27.4
8. Szwajcaria Simon Hallenbarter 0+0 26:01.6 +30.5
9. Francja Alexis Bœuf 0+0 26:03.1 +32.0
10. Kanada Jean-Philippe Leguellec 0+1 26:05.1 +34.0
11. Rosja Dmitrij Małyszko 1+1 26:07.9 +36.8
12. Szwecja Fredrik Lindström 0+0 26:08.4 +37.3
13. Ukraina Serhij Semenow 0+0 26:11.1 +40.0
14. Niemcy Erik Lesser 0+1 26:11.9 +40.8
15. Norwegia Vetle Sjastad Christiansen 0+0 26:12.8 +41.7
16. Norwegia Ole Einar Bjørndalen 1+1 26:14.8 +43.7
17. Rosja Anton Szypulin 1+0 26:16.2 +45.1
18. Czechy Zdeněk Vítek 0+1 26:17.1 +46.0
19. Czechy Michal Šlesingr 1+1 26:18.0 +46.9
20. Bułgaria Krasimir Anew 1+0 26:19.2 +48.1
. ... ... ... ...
70. Polska Krzysztof Pływaczyk 0+1 28:11.9 +2:40.8
95. Polska Łukasz Szczurek 2+0 29:13.8 +3:42,7
96. Polska Grzegorz Bril 0+2 29:35.2 +4:04.1

Kobiety

Darja Domraczawa – zwyciężczyni biegu sprinterskiego kobiet

Do zawodów zgłoszonych zostało 106 zawodniczek. Zawody ukończyły wszystkie startujące biathlonistki.

Wyniki:

Lp. Zawodniczka Strzelanie Wynik Strata
1. Gold medal with cup.svg Białoruś Darja Domraczawa 1+0 22:24,7 -
2. Silver medal with cup.svg Finlandia Kaisa Mäkäräinen 0+1 22:29,4 +4,7
3. Bronze medal with cup.svg Norwegia Tora Berger 0+1 22:37,6 +12,9
4. Norwegia Synnøve Solemdal 0+1 22:40,2 +15,5
5. Polska Krystyna Pałka 0+0 22:54,0 +29,3
6. Polska Magdalena Gwizdoń 0+1 22:58,4 +33,7
7. Słowenia Teja Gregorin 0+1 23:04,9 +40,2
7. Białoruś Nadzieja Skardzina 0+0 23:04,9 +40,2
9. Niemcy Miriam Gössner 1+3 23:08,7 +44,0
10. Francja Marie Habert 0+0 23:13,4 +48,7
11. Ukraina Wiktorija Semerenko 1+0 23:16,6 +51,9
12. Szwecja Anna-Karin Strömstedt 0+1 23:18,1 +53,4
13. Niemcy Nadine Horchler 0+1 23:19,8 +55,1
14. Czechy Gabriela Soukalová 0+2 23:25,5 +1:00,8
15. Ukraina Julija Dżyma 0+1 23:26,0 +1:01,3
16. Rosja Jekatierina Szumiłowa 0+0 23:27,3 +1:02,6
17. Niemcy Andrea Henkel 0+2 23:30,1 +1:05,4
18. Rosja Jekatierina Jurłowa 0+1 23:31,1 +1:06,4
19. Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 0+2 23:31,3 +1:06,6
20. Ukraina Ołena Pidhruszna 2+0 23:34,8 +1:10,1
. ... ... ... ...
22. Polska Paulina Bobak 0+0 23:40,2 +1:15,5
55. Polska Agnieszka Cyl 1+1 24:36,8 +2:12,1

Biegi pościgowe

Mężczyźni

Jakov Fak – zwycięzca biegu pościgowego mężczyzn

Do zawodów zgłoszonych zostało 60 zawodników. W zawodach nie wystartował Ukraina Serhij Sedniew.

Wyniki:

Lp. Zawodnik Strzelanie Wynik Strata
1. Gold medal with cup.svg Słowenia Jakov Fak 0+0+1+1 34:14.8 -
2. Silver medal with cup.svg Rosja Dmitrij Małyszko 0+0+0+1 34:15.7 +0.9
3. Bronze medal with cup.svg Francja Martin Fourcade 0+2+0+1 34:23.4 +8.6
4. Szwecja Fredrik Lindström 0+0+1+0 34:26.1 +11.3
5. Niemcy Andreas Birnbacher 0+1+0+1 34:29.9 +15.1
6. Rosja Anton Szypulin 0+0+0+2 34:50.6 +35.8
7. Norwegia Ole Einar Bjørndalen 0+1+2+0 34:53.1 +38.3
8. Austria Dominik Landertinger 1+0+1+0 35:20.7 +1:05.9
9. Rosja Jewgienij Ustiugow 1+0+1+1 35:21.6 +1:06.8
10. Stany Zjednoczone Lowell Bailey 0+0+1+0 35:26.7 +1:11.9
11. Francja Alexis Bœuf 0+1+1+1 35:38.5 +1:23.7
12. Rosja Andriej Makowiejew 0+0+1+2 35:43.4 +1:28.6
13. Rosja Jewgienij Garaniczew 2+0+0+0 35:46.7 +1:31.9
14. Norwegia Emil Hegle Svendsen 1+1+1+1 35:46.8 +1:32.0
15. Francja Jean-Guillaume Béatrix 0+0+2+1 35:47.5 +1:32.7
16. Czechy Ondřej Moravec 0+0+2+1 35:48.0 +1:33.2
17. Austria Friedrich Pinter 1+0+1+2 35:49.8 +1:35.0
18. Szwecja Björn Ferry 1+0+0+0 35:57.5 +1:42.7
19. Włochy Lukas Hofer 0+0+2+1 35:59.9 +1:45.1
20. Szwecja Carl Johan Bergman 1+1+0+2 36:05.2 +1:50.4

Kobiety

Synnoeve Solemdal – zwyciężczyni biegu pościgowego kobiet

Do zawodów zgłoszonych zostało 60 zawodniczek. W zawodach nie wystartowały Ukraina Julija Dżyma, Ukraina Wałentyna Semerenko, Kanada Megan Imrie.

Wyniki:

Lp. Zawodniczka Strzelanie Wynik Strata
1. Gold medal with cup.svg Norwegia Synnøve Solemdal 1+0+0+0 31:13.4 -
2. Silver medal with cup.svg Norwegia Tora Berger 0+1+1+0 31:43.6 +30.2
3. Bronze medal with cup.svg Finlandia Kaisa Mäkäräinen 0+0+2+2 31:46.7 +33.3
4. Słowenia Teja Gregorin 0+1+0+0 31:51.8 +38.4
5. Białoruś Darja Domraczawa 2+0+0+1 31:53.0 +39.6
6. Niemcy Miriam Gössner 1+1+1+1 32:12.8 +59.4
7. Francja Marie Habert 0+0+0+1 32:16.9 +1:03.5
8. Rosja Jekatierina Szumiłowa 0+0+0+1 32:25.1 +1:11.7
9. Ukraina Wiktorija Semerenko 0+0+0+1 32:27.2 +1:13.8
10. Niemcy Nadine Horchler 1+0+0+0 32:31.0 +1:17.6
11. Czechy Gabriela Soukalová 0+0+0+1 32:34.1 +1:20.7
12. Ukraina Ołena Pidhruszna 0+0+1+0 32:37.3 +1:23.9
13. Słowacja Anastasija Kuźmina 2+0+0+0 32:40.6 +1:27.2
14. Francja Anaïs Bescond 0+1+0+0 32:57.9 +1:44.5
15. Polska Magdalena Gwizdoń 0+1+2+1 33:16.1 +2:02.7
16. Rosja Olga Wiłuchina 1+0+1+0 33:24.7 +2:11.3
17. Niemcy Andrea Henkel 1+0+1+2 33:30.7 +2:17.3
18. Białoruś Nadzieja Skardzina 0+1+1+0 33:32.8 +2:19.4
19. Polska Krystyna Pałka 0+1+3+0 33:35.6 +2:22.2
20. Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 1+1+1+0 33:43.2 +2:29.8
. ... ... ... ...
24. Polska Paulina Bobak 0+1+0+0 34:05.5 +2:52.1
39. Polska Agnieszka Cyl 1+1+1+0 35:14.2 +4:00.8

Biegi sztafetowe

Mężczyźni

Norwegia - zwycięzca sztafety mężczyzn

Do zawodów zgłoszonych zostało 25 sztafet. Rywalizacji z powodu zdublowania nie ukończyły  Finlandia,  Łotwa,  Litwa,  Wielka Brytania,  Polska,  Japonia,  Rumunia.

Wyniki:

Miejsce Kraj Imię i nazwisko Strzelanie 1 Strzelanie 2 Czas biegu Miejsce drużyny Strata po zmianie Łączny czas Łączna strata
1. Gold medal with cup.svg  Norwegia Lars Helge Birkeland 0+0 0+0 20:13,5 4 +9,8 1:17:55,2 -
Ole Einar Bjørndalen 0+0 0+1 19:01,1 1 -
Vetle Sjastad Christiansen 0+0 0+0 19:04,6 1 -
Henrik L'Abée-Lund 0+0 0+0 19:36,0 1 -
2. Silver medal with cup.svg  Francja Vincent Jay 0+0 0+0 20:15,4 6 +11,7 1:18:29,7 +34,5
Jean-Guillaume Béatrix 0+0 0+3 19:17,4 3 +18,2
Alexis Bœuf 0+1 0+1 19:33,4 2 +47,0
Martin Fourcade 0+1 0+0 19:23,5 2 +34,5
3. Bronze medal with cup.svg  Rosja Anton Szypulin 0+1 0+0 20:03,7 1 - 1:18:41,8 +46,6
Andriej Makowiejew 0+1 0+3 19:52,0 5 +41,1
Jewgienij Ustiugow 0+0 0+0 19:14,1 3 +50,6
Dmitrij Małyszko 0+2 0+2 19:32,0 3 +46,6
4.  Austria Daniel Mesotitsch 0+0 1+3 21:09,0 17 +1:05,3 1:19:24,8 +1:29,6
Christoph Sumann 0+1 0+1 19:03,8 9 +58,2
Friedrich Pinter 0+0 0+3 19:38,1 5 +1:31,7
Dominik Landertinger 0+2 0+0 19:33,9 4 +1:29,6
5.  Czechy Michal Šlesingr 0+2 0+0 20:07,0 3 +3,3 1:19:41,7 +1:46,5
Ondřej Moravec 0+0 0+1 19:13,6 2 +6,0
Tomáš Krupčík 0+3 0+1 20:36,2 6 +1:37,6
Zdeněk Vítek 0+0 0+2 19:44,9 5 +1:46,5
6.  Niemcy Simon Schempp 0+0 0+0 20:06,4 2 +2,7 1:19:57,9 +2:02,7
Erik Lesser 0+1 0+1 19:39,4 4 +31,2
Florian Graf 0+2 0+2 19:51,9 4 +1:18,5
Arnd Peiffer 1+3 0+0 20:20,2 6 +2:02,7
7.  Słowacja Pavol Hurajt 0+1 0+2 21:02,3 14 +58,6 1:20:22,0 +2:26,8
Matej Kazár 0+0 0+0 19:03,1 7 +50,8
Tomáš Hasilla 0+0 0+3 20:14,4 7 +2:00,6
Miroslav Matiaško 0+0 0+1 20:02,2 7 +2:26,8
8.  Włochy Christian De Lorenzi 0+1 0+1 20:58,0 12 +54,3 1:20:30,8 +2:35,6
Dominik Windisch 0+0 0+0 19:16,4 10 +59,8
Pietro Dutto 0+2 0+3 20:57,8 10 +2:53,0
Lukas Hofer 0+2 0+0 19:18,6 8 +2:35,6
9.  Szwecja Fredrik Lindström 0+0 0+3 20:27,3 7 +23,6 1:20:31,5 +2:36,3
Christoffer Eriksson 0+2 1+3 20:51,9 14 +2:04,6
Björn Ferry 0+1 0+0 19:45,4 9 +2:45,4
Carl Johan Bergman 0+2 0+0 19:26,9 9 +2:36,3
10.  Ukraina Serhij Semenow 0+0 0+2 20:51,6 10 +47,9 1:20:40,0 +2:44,8
Andrij Deryzemla 0+1 0+2 19:25,4 11 +1:02,4
Artem Pryma 0+3 0+2 20:27,7 8 +2:25,5
Serhij Sedniew 0+0 0+2 19:55,3 10 +2:44,8

Kobiety

Norwegia - zwycięzca sztafety kobiet

Do zawodów zgłoszone zostały 22 sztafety. Zawodów nie ukończyła  Korea Południowa. Rywalizacji z powodu zdublowania nie ukończyły  Kazachstan,  Austria,  Szwajcaria,  Rumunia,  Finlandia,  Estonia,  Japonia,  Bułgaria.

Wyniki:

Miejsce Kraj Imię i nazwisko Strzelanie 1 Strzelanie 2 Czas biegu Miejsce drużyny Strata po zmianie Łączny czas Łączna strata
1. Gold medal with cup.svg  Norwegia Fanny Welle-Strand Horn 0+0 0+0 18:35,3 5 +8,4 1:11:45,1 -
Synnøve Solemdal 0+1 0+2 17:37,3 2 +2,4
Hilde Fenne 0+1 0+0 17:57,6 1 -
Tora Berger 0+0 0+1 17:34,9 1 -
2. Silver medal with cup.svg  Ukraina Wiktorija Semerenko 0+0 0+1 18:45,1 7 +18,2 1:12:15,5 +30,4
Wałentyna Semerenko 0+0 0+3 18:29,0 9 +1:03,9
Julija Dżyma 0+0 0+0 17:44,7 4 +48,6
Ołena Pidhruszna 0+0 0+0 17:16,7 2 +30,4
3. Bronze medal with cup.svg  Rosja Jekatierina Głazyrina 0+0 0+0 18:30,8 3 +3,9 1:12:30,5 +45,4
Olga Zajcewa 0+0 0+0 17:41,8 3 +2,4
Jekatierina Szumiłowa 0+0 0+3 18:18,8 2 +21,2
Olga Wiłuchina 0+1 0+0 17:59,1 3 +45,4
4.  Niemcy Tina Bachmann 0+0 0+2 18:52,5 9 +25,6 1:12:39,2 +54,1
Miriam Gössner 0+0 1+3 18:00,8 8 +43,1
Nadine Horchler 0+0 0+1 18:02,6 3 +45,7
Andrea Henkel 0+0 0+1 17:43,3 4 +54,1
5.  Francja Anaïs Bescond 0+0 0+1 18:26,9 1 - 1:13:02,6 +1:17,5
Marie-Laure Brunet 0+0 0+1 17:52,4 5 +9,1
Sophie Boilley 0+0 0+3 18:42,7 5 +51,8
Marie Habert 0+1 0+2 18:00,6 5 +1:17,5
6.  Polska Krystyna Pałka 0+0 0+0 18:27,7 2 +0,8 1:14:05,2 +2:20,1
Weronika Nowakowska-Ziemniak 0+0 0+2 18:07,4 6 +24,9
Monika Hojnisz 0+0 0+1 18:44,5 6 +1:09,4
Magdalena Gwizdoń 0+1 1+3 18:45,6 6 +2:20,1
7.  Białoruś Nadzieja Skardzina 0+0 0+0 18:54,6 11 +27,7 1:14:37,3 +2:52,2
Nadzieja Pisariewa 0+0 0+1 18:51,6 10 +1:36.0
Nastassia Dubarezawa 0+0 0+2 18:20,7 8 +1:56,7
Darja Domraczawa 0+3 0+2 18:30,4 7 +2:52,2
8.  Słowacja Jana Gereková 0+1 0+1 18:51,3 8 +24,4 1:14:53,8 +3:08,7
Anastasija Kuźmina 0+2 0+0 17:22,6 4 +3,7
Martina Chrapanova 0+1 1+3 19:54,4 9 +1:58,1
Paulína Fialková 0+1 0+1 18:45,5 8 +3:08,7
9.  Szwecja Elisabeth Högberg 0+0 0+1 18:52,9 10 +26,0 1:15:05,1 +3:20,0
Anna-Karin Strömstedt 0+1 0+1 17:45,6 7 +28,3
Elin Mattsson 0+2 0+2 19:01,2 7 +1:29,5
Asa Lif 0+1 0+1 19:25,4 9 +3:20,0
10.  Czechy Veronika Vítková 0+0 0+0 18:32,6 4 +5,7 1:15:21,3 +3:36,2
Gabriela Soukalová 0+0 0+2 17:37,6 1 -
Jitka Landová 0+3 1+3 20:31,3 10 +2:31,3
Veronika Zvaricová 0+1 0+0 18:39,8 10 +3:36,2

Bibliografia

The article is a derivative under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License. A link to the original article can be found here and attribution parties here. By using this site, you agree to the Terms of Use. Gpedia Ⓡ is a registered trademark of the Cyberajah Pty Ltd.