Puchar Świata w bobslejach 2012/2013

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w bobslejach 2012/2013
2011/2012 2013/2014
Data 10.11.201217.02.2013
Miejsce rozpoczęcia Stany Zjednoczone Lake Placid
Miejsce zakończenia Rosja Soczi
Zwycięzcy
Dwójka Kanada Lyndon Rush

Kanada Kaillie Humphries
Czwórka Rosja Aleksandr Zubkow
Kombinacja Łotwa Oskars Melbārdis

Puchar Świata w bobslejach 2012/2013 rozpoczął się 10 listopada 2012 w Lake Placid, a zakończył 17 lutego 2013 w Soczi.

Punktacja

Miejsce = Punkty
1 = 225
2 = 210
3 = 200
4 = 192
5 = 184
6 = 176
7 = 168
8 = 160
9 = 152
10 = 144
11 = 136
12 = 128
13 = 120
14 = 112
15 = 104
16 = 96
17 = 88
18 = 80
19 = 74
20 = 68
21 = 62
22 = 56
23 = 50
24 = 45
25 = 40
26 = 36
27 = 32
28 = 28
29 = 24
30 = 20

Kalendarz Pucharu Świata

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 10-11 listopada 2012 Stany Zjednoczone Lake Placid Dwójka kobiet Kanada Kaillie Humphries
Kanada Chelsea Valios
Stany Zjednoczone Jazmine Fenlator
Stany Zjednoczone LoLo Jones
Stany Zjednoczone Elana Meyers
Stany Zjednoczone Tianna Madison
Dwójka mężczyzn Stany Zjednoczone Steven Holcomb
Stany Zjednoczone Steve Langton
Stany Zjednoczone Cory Butner
Stany Zjednoczone Chuck Berkeley
Niemcy Francesco Friedrich
Niemcy Gino Gerhardi
Czwórka mężczyzn  Rosja
Aleksandr Zubkow
Aleksiej Niegodajło
Dmitrij Trunienkow
Maksim Mokrousow
 Stany Zjednoczone
Steven Holcomb
Justin Olsen
Steve Langton
Curtis Tomasevicz
 Stany Zjednoczone
Nick Cunningham
Adam Clark
Andreas Drbal
Chris Fogt
2. 17-18 listopada 2012 Stany Zjednoczone Park City Dwójka kobiet Kanada Kaillie Humphries
Kanada Chelsea Valios
Niemcy Sandra Kiriasis
Niemcy Franziska Bertels
Niemcy Cathleen Martini
Niemcy Stephanie Schneider
Dwójka mężczyzn Stany Zjednoczone Steven Holcomb
Stany Zjednoczone Curtis Tomasevicz
Stany Zjednoczone Cory Butner
Stany Zjednoczone Chuck Berkeley
Niemcy Francesco Friedrich
Niemcy Gino Gerhardi
Czwórka mężczyzn  Rosja
Aleksandr Zubkow
Aleksiej Niegodajło
Dmitrij Trunienkow
Maksim Mokrousow
 Stany Zjednoczone
Steven Holcomb
Justin Olsen
Steve Langton
Curtis Tomasevicz
 Niemcy
Manuel Machata
Gregor Bermbach
Jan Speer
Christian Poser
3. 24-25 listopada 2012 Kanada Whistler Dwójka kobiet Kanada Kaillie Humphries
Kanada Chelsea Valios
Szwajcaria Fabienne Meyer
Szwajcaria Elisabeth Grafs
Niemcy Sandra Kiriasis
Niemcy Berit Wiacker
Dwójka mężczyzn Stany Zjednoczone Steven Holcomb
Stany Zjednoczone Steve Langton
Kanada Lyndon Rush
Kanada Lascelles Brown
Niemcy Francesco Friedrich
Niemcy Jannis Bäcker
Rosja Aleksandr Zubkow
Rosja Dmitrij Trunienkow
Czwórka mężczyzn  Rosja
Aleksandr Zubkow
Aleksiej Niegodajło
Dmitrij Trunienkow
Maksim Mokrousow
 Rosja
Aleksandr Kasjanow
Maksim Bieługin
Ilwir Chuzin
Nikołaj Chrienkow
 Kanada
Christopher Spring
Timothy Randall
Adam Rosenke
Ben Coakwell
4. 8-9 grudnia 2012 Niemcy Winterberg Dwójka kobiet Kanada Kaillie Humphries
Kanada Chelsea Valois
Stany Zjednoczone Elana Meyers
Stany Zjednoczone Katie Eberling
Niemcy Anja Schneiderheinze-Stöckel
Niemcy Stephanie Schneider
Dwójka mężczyzn Szwajcaria Beat Hefti
Szwajcaria Thomas Lamparter
Rosja Aleksandr Zubkow
Rosja Dmitrij Trunienkow
Kanada Lyndon Rush
Kanada Jesse Lumsden
Czwórka mężczyzn  Rosja
Aleksandr Zubkow
Aleksiej Niegodajło
Dmitrij Trunienkow
Maksim Mokrousow
 Niemcy
Maximilian Arndt
Alex Mann
Alexander Rödiger
Martin Putze
 Łotwa
Oskars Melbārdis
Daumants Dreiškens
Arvis Vilkaste
Intars Dambis
5. 15-16 grudnia 2012 Francja La Plagne Dwójka kobiet Kanada Kaillie Humphries
Kanada Chelsea Valois
Stany Zjednoczone Jamie Greubel
Stany Zjednoczone Emily Azevedo
Stany Zjednoczone Elana Meyers
Stany Zjednoczone Katie Eberling
Dwójka mężczyzn Kanada Lyndon Rush
Kanada Jesse Lumsden
Szwajcaria Beat Hefti
Szwajcaria Thomas Lamparter
Stany Zjednoczone Steven Holcomb
Stany Zjednoczone Steve Langton
Czwórka mężczyzn  Szwajcaria
Beat Hefti
Alex Baumann
Thomas Lamparter
Jürg Egger
 Rosja
Aleksandr Zubkow
Aleksiej Niegodajło
Dmitrij Trunienkow
Maksim Mokrousow
 Rosja
Aleksandr Kasjanow
Ilwir Chuzin
Maksim Bieługin
Piotr Moisiejew
6. 5-6 stycznia 2013 Niemcy Altenberg Dwójka kobiet Niemcy Cathleen Martini
Niemcy Stephanie Schneider
Niemcy Sandra Kiriasis
Niemcy Franziska Bertels
Kanada Kaillie Humphries
Kanada Chelsea Valois
Dwójka mężczyzn Niemcy Thomas Florschütz
Niemcy Kevin Kuske
Niemcy Francesco Friedrich
Niemcy Jannis Bäcker
Niemcy Manuel Machata
Niemcy Christian Poser
Czwórka mężczyzn  Niemcy
Maximilian Arndt
Marko Hübenbecker
Alexander Rödiger
Martin Putze
 Niemcy
Manuel Machata
Alex Mann
Jan Speer
Christian Poser
 Niemcy
Thomas Florschütz
Andreas Bredau
Kevin Kuske
Thorsten Margis
7. 12-13 stycznia 2013 Niemcy Königssee Dwójka kobiet Kanada Kaillie Humphries
Kanada Chelsea Valois
Niemcy Cathleen Martini
Niemcy Janine Ticher
Niemcy Sandra Kiriasis
Niemcy Berit Wiacker
Dwójka mężczyzn Kanada Lyndon Rush
Kanada Jesse Lumsden
Łotwa Oskars Melbārdis
Łotwa Daumants Dreiškens
Niemcy Francesco Friedrich
Niemcy Gino Gerhardi
Czwórka mężczyzn  Rosja
Aleksandr Zubkow
Aleksiej Niegodajło
Dmitrij Trunienkow
Maksim Mokrousow
 Niemcy
Maximilian Arndt
Marko Hübenbecker
Alexander Rödiger
Martin Putze
 Niemcy
Thomas Florschütz
Andreas Bredau
Kevin Kuske
Thomas Blaschek
8. 19-20 stycznia 2013 Austria Igls Dwójka kobiet Niemcy Sandra Kiriasis
Niemcy Franziska Bertels
Kanada Kaillie Humphries
Kanada Chelsea Valois
Stany Zjednoczone Jazmine Fenlator
Stany Zjednoczone Aja Evans
Dwójka mężczyzn Szwajcaria Beat Hefti
Szwajcaria Thomas Lamparter
Niemcy Thomas Florschütz
Niemcy Kevin Kuske
Niemcy Francesco Friedrich
Niemcy Jannis Bäcker
Czwórka mężczyzn  Niemcy
Maximilian Arndt
Marko Hübenbecker
Alexander Rödiger
Martin Putze
 Szwajcaria
Beat Hefti
Alex Baumann
Thomas Lamparter
Jürg Egger
 Niemcy
Thomas Florschütz
Andreas Bredau
Kevin Kuske
Thomas Blaschek
47. Mistrzostwa Europy 2013Austria Igls
9. 16-17 lutego 2013 Rosja Soczi Dwójka kobiet Niemcy Sandra Kiriasis
Niemcy Franziska Bertels
Stany Zjednoczone Elana Meyers
Stany Zjednoczone Aja Evans
Kanada Kaillie Humphries
Kanada Chelsea Valois
Dwójka mężczyzn Szwajcaria Beat Hefti
Szwajcaria Thomas Lamparter
Niemcy Thomas Florschütz
Niemcy Andreas Bredau
Łotwa Oskars Melbārdis
Łotwa Daumants Dreiškens
Czwórka mężczyzn  Łotwa
Oskars Melbārdis
Daumants Dreiškens
Arvis Vilkaste
Intars Dambis
 Niemcy
Thomas Florschütz
Ronny Listner
Andreas Bredau
Thomas Blaschek
 Rosja
Aleksandr Zubkow
Aleksiej Niegodajło
Dmitrij Trunienkow
Maksim Mokrousow
 Rosja
Aleksandr Kasjanow
Ilwir Chuzin
Maksim Bieługin
Kiriłł Antiuch
59. Mistrzostwa Świata 2013Szwajcaria Sankt Moritz

Klasyfikacje

Dwójka kobiet

Miejsce Pilot Reprezentacja LPD PCI WHI WIN LPG ALT KON IGL SOC Punkty
1. Kaillie Humphries  Kanada 1. 1. 1. 1. 1. 3. 1. 2. 3. 1960
2. Sandra Kiriasis  Niemcy 5. 2. 3. 9. 4. 2. 3. 1. 1. 1798
3. Cathleen Martini  Niemcy 7. 3. 5. 8. 6. 1. 2. 6. 4. 1691
4. Anja Schneiderheinze  Niemcy 8. 11. 7. 3. 5. 5. 9. 4. 8. 1536
5. Esmé Kamphuis  Holandia 10. 7. 4. 5. 13. 4. 4. 8. 11. 1488
6. Elana Meyers  Stany Zjednoczone 3. 8. 10. 2. 3. 8. 5. 2. 1468
7. Fabienne Meyer  Szwajcaria 13. 10. 2. 6. 9. 9. 5. 11. 5. 1458
8. Christina Hengster  Austria 4. 6. 8. 6. 7. 6. 14. 10. 18. 1384
9. Paula Walker  Wielka Brytania 6. 9. 6. 10. 10. 13. 7. 7. 16. 1344
10. Jamie Greubel  Stany Zjednoczone 9. 4. 11. 4. 2. 11. 9. 9. 1322

Dwójka mężczyzn

Miejsce Pilot Reprezentacja LPD PCI WHI WIN LPG ALT KON IGL SOC Punkty
1. Lyndon Rush  Kanada 7. 20. 2. 3. 1. 4. 1. 6. 4. 1656
2. Oskars Melbārdis  Łotwa 8. 4. 14. 7. 5. 5. 2. 4. 3. 1602
3. Manuel Machata  Niemcy 4. 6. 7. 6. 11. 3. 6. 13. 8. 1504
4. Steven Holcomb  Stany Zjednoczone 1. 1. 1. 5. 3. 8. 14. 12. 1459
5. Aleksandr Zubkow  Rosja 9. 6. 3. 2. 10. 4. 7. 4. 1434
6. Francesco Friedrich  Niemcy 3. 3. 3. 1. 3. 3. 10. 1369
7. Simone Bertazzo  Włochy 12. 5. 12. 8. 4. 6. 17. 10. 13. 1320
8. Cory Butner  Stany Zjednoczone 2. 2. 10. 9. 12. 12. 5. 9. 1308
9. Thomas Florschütz  Niemcy 4. 6. 1. 5. 2. 2. 1197
10. Christopher Spring  Kanada 13. 8. 5. 10. 15. 11. 8. 6. 1184

Czwórka mężczyzn

Miejsce Pilot Reprezentacja LPD PCI WHI WIN LPG ALT KON IGL SOC Punkty
1. Aleksandr Zubkow  Rosja 1. 1. 1. 1. 2. 1. 4. 3. 1727
2. Oskars Melbārdis  Łotwa 8. 10. 9. 3. 5. 4. 5. 5. 1. 1625
3. Manuel Machata  Niemcy 4. 3. 6. 9. 10. 2. 4. 6. 9. 1594
4. Maximilian Arndt  Niemcy 9. 4. 7. 2. 4. 1. 2. 1. 1574
5. John James Jackson  Wielka Brytania 7. 6. 5. 8. 8. 11. 10. 6. 5. 1488
6. Steven Holcomb  Stany Zjednoczone 2. 2. 4. 6. 7. 7. 17. 11. 1348
7. Lyndon Rush  Kanada 6. 12. 8. 13. 19. 6. 9. 10. 18. 1216
8. Aleksandr Kasjanow  Rosja 13. 7. 2. 3. 6. 14. 3. 1186
9. Thomas Florschütz  Niemcy 4. 9. 3. 3. 3. 2. 1154
10. Nick Cunningham  Stany Zjednoczone 3. 5. 11. 11. 12. 21. 20. 13. 1034

Bibliografia

The article is a derivative under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License. A link to the original article can be found here and attribution parties here. By using this site, you agree to the Terms of Use. Gpedia Ⓡ is a registered trademark of the Cyberajah Pty Ltd.