Seria GP2 - Monza 2012

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Runda GP2 na torze Monza 2012
Tor Monza
Włochy Monza
11. runda z 12 w sezonie
85. runda o mistrzostwo serii GP2
Data 7-9 września 2012
Trasa (Główny wyścig)
Liczba okrążeń 30
Długość okrążenia 5,793 km
Dystans 173,790 km
Trasa (sprint)
Liczba okrążeń 21
Długość okrążenia 5,793 km
Dystans 121,653 km
Zgłoszenia (Główny wyścig)
Zgłoszenia 26 kierowców
Zakwalifikowało się 26 kierowców
Ukończyło wyścig 23 kierowców
Zgłoszenia (Sprint)
Zgłoszenia 26 kierowców
Zakwalifikowało się 26 kierowców
Ukończyło wyścig 22 kierowców
Najlepsze wyniki (Główny wyścig)
Pole position Max Chilton
(1:31,886, Carlin)
Zwycięzca Luca Filippi
(48:03,604, Scuderia Coloni)
Najszybsze
okrążenie
Fabio Leimer
(1:33,237, Racing Engineering)
Premia za
najszybsze okrążenie
Fabio Leimer
(1:33,237, Racing Engineering)
Najlepsze wyniki (Sprint)
Zwycięzca Davide Valsecchi
(33:06,731, DAMS)
Najszybsze
okrążenie
Luca Filippi
(1:33,507, Scuderia Coloni)
Premia za
najszybsze okrążenie
Davide Valsecchi
(1:33,536, DAMS)
Spa-Francorchamps w sezonie 2012 Marina Bay
Monza 2011 Seria GP2 Monza 2013

Runda GP2 na torze Monza – jedenasta runda mistrzostw serii GP2 w sezonie 2012.

Wyniki

Sesja treningowa

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
26 Wielka Brytania Max Chilton Carlin 1:31,850 14

Kwalifikacje

Źródło: gp2series.com[1]

Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.
1 26 Wielka Brytania Max Chilton Carlin 1:31,886 1
2 12 Holandia Giedo van der Garde Caterham Racing 1:31,953 2
3 1 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Barwa Addax 1:32,151 8[2]
4 14 Włochy Luca Filippi Scuderia Coloni 1:32,165 3
5 3 Włochy Davide Valsecchi DAMS 1:32,208 4
6 7 Szwecja Marcus Ericsson iSport International 1:32,216 5
7 5 Szwajcaria Fabio Leimer Racing Engineering 1:32,324 6
8 15 Włochy Fabio Onidi Scuderia Coloni 1:32,388 7
9 10 Meksyk Esteban Gutiérrez Lotus GP 1:32,396 9
10 4 Brazylia Felipe Nasr DAMS 1:32,462 10
11 27 Indonezja Rio Haryanto Carlin 1:32,471 11
12 23 Brazylia Luiz Razia Arden International 1:32,495 12
13 9 Wielka Brytania James Calado Lotus GP 1:32,622 13
14 25 Holandia Nigel Melker Ocean Racing Technology 1:32,625 14
15 8 Wielka Brytania Jolyon Palmer iSport International 1:32,659 15
16 21 Monako Stefano Coletti Rapax 1:32,675 16
17 6 Francja Nathanaël Berthon Racing Engineering 1:32,769 17
18 18 Hiszpania Sergio Canamasas Venezuela GP Lazarus 1:32,772 18
19 22 Szwajcaria Simon Trummer Arden International 1:32,889 19
20 24 Brazylia Victor Guerin Ocean Racing Technology 1:32,911 20
21 19 Austria René Binder Venezuela GP Lazarus 1:32,967 21
22 16 Monako Stéphane Richelmi Trident Racing 1:32,969 22
23 17 Kolumbia Julián Leal Trident Racing 1:32,989 23
24 2 Stany Zjednoczone Jake Rosenzweig Barwa Addax 1:33,109 24
25 11 Wenezuela Rodolfo González Caterham Racing 1:33,511 25
26 20 Angola Ricardo Teixeira Rapax 1:33,719 26
Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.

Główny wyścig

Wyścig

Źródło: Wyprzedź Mnie![3]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1 Awans 2 14 Włochy Luca Filippi Scuderia Coloni 30 48:03,604
2 Awans 6 1 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Barwa Addax 30 +0:04,028
3 Awans 2 7 Szwecja Marcus Ericsson iSport International 30 +0:05,377
4 Spadek 3 26 Wielka Brytania Max Chilton Carlin 30 +0:07,631
5 Awans 1 5 Szwajcaria Fabio Leimer Racing Engineering 30 +0:09,413
6 Spadek 2 3 Włochy Davide Valsecchi DAMS 30 +0:16,057
7 Awans 8 8 Wielka Brytania Jolyon Palmer iSport International 30 +0:17,600
8 Awans 8 21 Monako Stefano Coletti Rapax 30 +0:18,532
9  Bez zmian 10 Meksyk Esteban Gutiérrez Lotus GP 30 +0:19,293
10 Awans 13 17 Kolumbia Julián Leal Trident Racing 30 +0:20,025
11 Awans 3 25 Holandia Nigel Melker Ocean Racing Technology 30 +0:20,464
12 Awans 1 9 Wielka Brytania James Calado Lotus GP 30 +0:26,027
13 Awans 9 16 Monako Stéphane Richelmi Trident Racing 30 +0:27,890
14 Awans 4 18 Hiszpania Sergio Canamasas Venezuela GP Lazarus 30 +0:31,193
15 Awans 2 6 Francja Nathanaël Berthon Racing Engineering 30 +0:31,910
16 Awans 3 22 Szwajcaria Simon Trummer Arden International 30 +0:35,375
17 Awans 4 19 Austria René Binder Venezuela GP Lazarus 30 +0:38,769
18 Awans 6 2 Stany Zjednoczone Jake Rosenzweig Barwa Addax 30 +0:40,226
19 Spadek 8 27 Indonezja Rio Haryanto Carlin 30 +0:42,638
20 Awans 6 20 Angola Ricardo Teixeira Rapax 30 +0:43,152
21 Spadek 14 15 Włochy Fabio Onidi Scuderia Coloni 30 +0:44,769
22 Awans 3 11 Wenezuela Rodolfo González Caterham Racing 30 +0:56,350
23 Spadek 3 24 Brazylia Victor Guerin Ocean Racing Technology 30 +1:01,984
Niesklasyfikowani
  4 Brazylia Felipe Nasr DAMS 13 kolizja z Leimerem
  23 Brazylia Luiz Razia Arden International 8 kolizja z Leimerem
  12 Holandia Giedo van der Garde Caterham Racing 0 awaria
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
5 Szwajcaria Fabio Leimer Racing Engineering 1:33,237 30

Prowadzenie w wyścigu

Nr Kierowca Okrążenia Suma
14 Włochy Luca Filippi 22-30 9
25 Holandia Nigel Melker 12-21 9
26 Wielka Brytania Max Chilton 1-8 7
1 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. 8-12 4
16 Monako Stéphane Richelmi 21-22 1

Sprint

Wyścig

Źródło: Wyprzedź Mnie![4]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1 Awans 2 3 Włochy Davide Valsecchi DAMS 21 33:06,731
2 Awans 2 5 Szwajcaria Fabio Leimer Racing Engineering 21 +0:00,444
3 Spadek 1 8 Wielka Brytania Jolyon Palmer iSport International 21 +0:07,873
4 Spadek 3 21 Monako Stefano Coletti Rapax 21 +0:10,787
5 Awans 2 1 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Barwa Addax 21 +0:10,953
6 Spadek 1 26 Wielka Brytania Max Chilton Carlin 21 +0:11,418
7 Spadek 1 7 Szwecja Marcus Ericsson iSport International 21 +0:11,606
8 Awans 2 17 Kolumbia Julián Leal Trident Racing 21 +0:12,661
9 Awans 4 16 Monako Stéphane Richelmi Trident Racing 21 +0:13,383
10 Awans 14 12 Holandia Giedo van der Garde Caterham Racing 21 +0:14,540
11 Awans 3 18 Hiszpania Sergio Canamasas Venezuela GP Lazarus 21 +0:15,013
12 Awans 7 27 Indonezja Rio Haryanto Carlin 21 +0:15,711
13 Awans 4 19 Austria René Binder Venezuela GP Lazarus 21 +0:15,934
14 Spadek 2 9 Wielka Brytania James Calado Lotus GP 21 +0:16,667
15  Bez zmian 6 Francja Nathanaël Berthon Racing Engineering 21 +0:20,179
16 Awans 10 23 Brazylia Luiz Razia Arden International 21 +0:20,484 [5]
17 Spadek 1 22 Szwajcaria Simon Trummer Arden International 21 +0:25,436
18 Awans 2 20 Angola Ricardo Teixeira Rapax 21 +0:29,051
19 Spadek 1 2 Stany Zjednoczone Jake Rosenzweig Barwa Addax 21 +0:30,292
20 Awans 2 11 Wenezuela Rodolfo González Caterham Racing 21 +0:34,034
21 Awans 4 4 Brazylia Felipe Nasr DAMS 21 +1:14,092 [5]
22 Spadek 14 14 Włochy Luca Filippi Scuderia Coloni 21 +1:26,253
Niesklasyfikowani
  24 Brazylia Victor Guerin Ocean Racing Technology 1
  25 Holandia Nigel Melker Ocean Racing Technology 1
  15 Włochy Fabio Onidi Scuderia Coloni 1
  10 Meksyk Esteban Gutiérrez Lotus GP 1
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
14 Włochy Luca Filippi Scuderia Coloni 1:33,507 21

Premia za najszybsze okrążenie w TOP 10

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
3 Włochy Davide Valsecchi DAMS 1:33,536 20

Prowadzenie w wyścigu

Nr Kierowca Okrążenia Suma
3 Włochy Davide Valsecchi 2-21 20
21 Monako Stefano Coletti 1-2 1

Lista startowa

Luca Filippi zmienił Stefano Colettiego w bolidzie Scuderia Coloni[6].
Stefano Coletti zajął miejsce Daniëla de Jonga w bolidzie Rapax[7].
Jake Rosenzweig zmienił Josefa Krála w bolidzie Barwa Addax[7].

Team Nr Kierowca
Hiszpania Barwa Addax 1 Wenezuela Johnny Cecotto Jr.
2 Stany Zjednoczone Jake Rosenzweig
Francja DAMS 3 Włochy Davide Valsecchi
4 Brazylia Felipe Nasr
Hiszpania Racing Engineering 5 Szwajcaria Fabio Leimer
6 Francja Nathanaël Berthon
Wielka Brytania iSport International 7 Szwecja Marcus Ericsson
8 Wielka Brytania Jolyon Palmer
Francja Lotus GP 9 Wielka Brytania James Calado
10 Meksyk Esteban Gutiérrez
Malezja Caterham Racing 11 Wenezuela Rodolfo González
12 Holandia Giedo van der Garde
Włochy Scuderia Coloni 14 Włochy Luca Filippi
15 Włochy Fabio Onidi
Włochy Trident Racing 16 Monako Stéphane Richelmi
17 Kolumbia Julián Leal
Włochy Venezuela GP Lazarus 18 Hiszpania Sergio Canamasas
19 Austria René Binder
Włochy Rapax 20 Angola Ricardo Teixeira
21 Monako Stefano Coletti
Wielka Brytania Arden International 22 Szwajcaria Simon Trummer
23 Brazylia Luiz Razia
Portugalia Ocean Racing Technology 24 Brazylia Victor Guerin
25 Holandia Nigel Melker
Wielka Brytania Carlin 26 Wielka Brytania Max Chilton
27 Indonezja Rio Haryanto

Klasyfikacja po zakończeniu rundy

Kierowcy

P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 +1 Włochy Davide Valsecchi 22 229 4 3 3 2 4 3
2 -1 Brazylia Luiz Razia 22 204 4 2 3 - 3 1
3 0 Wielka Brytania James Calado 22 160 2 3 2 1 2 2
4 0 Meksyk Esteban Gutiérrez 22 152 3 2 1 - 4 2
5 +1 Wielka Brytania Max Chilton 22 144 1 1 1 2 - 1
6 -1 Holandia Giedo van der Garde 22 141 1 1 3 2 2 1
7 0 Szwajcaria Fabio Leimer 22 127 - 3 1 1 2 2
8 0 Szwecja Marcus Ericsson 22 106 1 2 1 - 1 3
9 +1 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. 22 104 2 2 - 1 1 9
10 -1 Brazylia Felipe Nasr 22 85 - 1 3 - - 4
11 0 Wielka Brytania Jolyon Palmer 20 78 1 - 2 - - 3
12 0 Francja Nathanaël Berthon 22 59 - 2 - - - 1
13 +1 Monako Stefano Coletti 22 47 - - 1 - 1 5
14 -1 Indonezja Rio Haryanto 22 36 - - - 1 1 1
15 0 Francja Tom Dillmann 14 29 1 - - - - 3
16 0 Czechy Josef Král 16 27 1 - - - - 2
17 N Włochy Luca Filippi 2 25 1 - - - - -
18 -1 Monako Stéphane Richelmi 22 25 - - 1 - - 4
19 -1 Holandia Nigel Melker 21 25 - - - - - 4
20 -1 Włochy Fabio Onidi 22 13 - - - - - 3
21 -1 Kolumbia Julián Leal 22 9 - - - - - 1
22 -1 Wenezuela Rodolfo González 22 6 - - - - - 3
23 -1 Szwajcaria Simon Trummer 22 4 - - - - - -
24 -1 Włochy Fabrizio Crestani 14 1 - - - - - 4
25 -1 Nowa Zelandia Brendon Hartley 4 1 - - - - - 1
26 -1 Holandia Daniël de Jong 8 0 - - - - - 1
27 0 Hiszpania Sergio Canamasas 8 0 - - - - - 2
28 -2 Hiszpania Dani Clos 6 0 - - - - - 2
29 -1 Angola Ricardo Teixeira 20 0 - - - - - 3
30 +1 Austria René Binder 4 0 - - - - - -
31 -2 Wenezuela Giancarlo Serenelli 18 0 - - - - - 4
32 -2 Brazylia Victor Guerin 16 0 - - - - - 5
33 -1 Wielka Brytania Jon Lancaster 2 0 - - - - - 1
34 N Stany Zjednoczone Jake Rosenzweig 2 0 - - - - - -
P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Konstruktorzy

P +/- Konstruktor Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 +1 Francja DAMS 44 314 4 4 6 2 5 6
2 -1 Francja Lotus GP 44 312 5 5 3 2 5 4
3 0 Wielka Brytania Arden International 44 208 4 2 3 - 3 1
4 0 Hiszpania Racing Engineering 44 186 - 5 1 1 2 3
5 +1 Wielka Brytania iSport International 42 184 2 2 3 - 1 6
6 -1 Wielka Brytania Carlin 44 180 1 1 1 3 1 2
7 0 Malezja Caterham Racing 44 147 1 1 3 2 2 5
8 0 Hiszpania Barwa Addax 44 131 3 2 - 1 1 13
9 +1 Włochy Rapax 44 41 1 - - - - 7
10 -1 Włochy Trident Racing 44 34 - - 1 - - 5
11 0 Portugalia Ocean Racing Technology 43 26 - - - - - 11
12 0 Włochy Venezuela GP Lazarus 44 1 - - - - - 10
- 0 Włochy Scuderia Coloni 44 0 (73) 1 - 1 - 2 8
P +/- Konstruktor Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Przypisy

  1. GP2 SERIES 2012 RESULTS > Monza, Italy > QUALIFING (ang.). gp2series.com. [dostęp 2012-09-07].
  2. CECOTTO PENALISED AFTER SPA SPRINT RACE (ang.). gp2series.com, 2012-09-07. [dostęp 2012-09-07].
  3. GP2 Series > 2012 > Włochy (główny) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2012-09-09].
  4. GP2 Series > 2012 > Włochy (sprint) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2012-09-09].
  5. a b RAZIA AND NASR PENALISED AFTER FEATURE RACE (ang.). gp2series.com, 2012-09-08. [dostęp 2012-09-10].
  6. Mateusz Szymkiewicz: Filippi powraca do serii GP2 razem ze Scuderią Coloni (pol.). Wyprzedź Mnie!, 2012-09-05. [dostęp 2012-09-07].
  7. a b Paweł Zając: Rosenzweig w Addaxie, Coletti w Rapaxie, Kiss w WSbR (pol.). Wyprzedź Mnie!, 2012-09-06. [dostęp 2012-09-07].
The article is a derivative under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License. A link to the original article can be found here and attribution parties here. By using this site, you agree to the Terms of Use. Gpedia Ⓡ is a registered trademark of the Cyberajah Pty Ltd.